Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak sprawdzić świniakowi zęby

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: Henia i jagoda » 28 sierpnia 2016, 22:40

Moim prosiakom sierść delikatnie też wypada ale nie tak ze do skóry tylko po prostu jak psy się lenią . I jak je szczotkuje to nie ma dużo włosów dopiero jak siedzą na ubraniu to też trochę im spada. Dopóki sierść jej nie wypada do skóry. I się nie drapie albo nie zuwazysz ze Na prawde duże jej wypada to idź do weta ale tak to się nie martw. A z tymi siekaczami to raczej weterynarz nie powinna ominąć ale może.


Awatar użytkownika

takpoprostu
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 18 września 2015, 11:01
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: takpoprostu » 29 sierpnia 2016, 0:57

Przycinanie siekaczy sprawia im ból ?


takpoprostu
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 18 września 2015, 11:01
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: takpoprostu » 31 sierpnia 2016, 14:20

Nasza świnka już praktycznie się dziś nie rusza - ma płytki oddech i przymknięte oczy... Wrażenie jak by w stanie agonalnym była! Powiedziałam mężowi by jechał ją uśpić bo już nie mogę na to patrzeć...Mąż pojechał do swojego kolegi weterynarza. Po opisaniu sytuacji - kwestii nie jedzenia, przycinania trzonów, oraz podejrzenia zwichnięcia szczęki - Kolega mojego męża zapytał czy miała robione RTG.

Świnka nie miała gdyż gdy się pytałam u weterynarza w Poznaniu gdzie miała robiony zabieg - powiedzieli że i tak by nic nie było widać czy sa ropnie i czy jest zwichnięta szczęka więc nie było sensu. Pani doktor wyczuwa podobno ropnie i zwichnięcie szczęki, badając dotykiem. Weterynarz to Pani doktor Cichoszewska w Poznaniu - polecany wet na świnkowym portalu.

Znajomy męża jednak stwierdził że on zrobi te RTG dla świętego spokoju, i wtedy zobaczymy... Po zrobieniu zdjęcia, okazało się że szczęka ma się dobrze - zęby ładnie przycięte - a dlaczego nie je i jest taka osowiała ? Ma potężne wzdęcie - żołądek wielkości mniejszego kiwi! Płytki oddech spowodowany jest tym że każde nabranie powietrza sprawia jej ból i ucisk. Tez przez ostatni 2-3 dni wydawała is ie jakaś taka grubsza - już wiem dlaczego.

Kolega nakazał biegnąć do apteki po Bobotic i Cebion 2x dziennie po 0,2ml. Mówi że powinno zejść to w przeciągu 2-3 dni. I wtedy zobaczymy jak z jedzonkiem. Tak więc nasza świnka całe szczęście jest nadal z nami i walczymy dalej... niestety cały czas powoli chudnie - ma już z 550gram.

Nie wiem skąd te wzdęcie - od karmy ratunkowej ?

12.jpg


takpoprostu
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 18 września 2015, 11:01
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: takpoprostu » 1 września 2016, 10:24

Dziś nad ranem odeszła.

Bez sensu to wszystko ... Tyle starań ... Tyle miłości ... Wszystko na nic ... To już druga w ciągu 10 miesięcy.

Lekarze wet. to patałachy - wszyscy. Co do jednego. Wiele mówią, dużo robią a i tak efekt końcowy jest identyczny. Potrafią leczyć tylko psy i koty.

Doszłam do wniosku że weterynarz świnki morskie nie uratuje - żaden. Tylko przed śmiercią sprawiają im ból kując je igłami.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: madzia0902 » 1 września 2016, 10:51

Bardzo mi przykro :( Współczuję :( No niestety znaleźć dobrego weterynarza od świnek to ciężka sprawa, szkoda że tak późno zostało rozpoznane to wzdęcie :(


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Jak sprawdzić świniakowi zęby

Postautor: Dona » 1 września 2016, 11:09

bardzo Ci współczuję. Nie trać jednak wiary w weterynarzy. Niektórzy są naprawdę z powołaniem. ważne tylko znaleźć tego odpowiedniego ze specjalizacją. Moja Karmelka została uratowana właśnie dzięki dobrej pani weterynarz ze specjalizacją od gryzoni. Była ona tak zaangażowania w leczenie, że nawet sama do mnie dzwoniła i pisała smsy w trakcie długie leczenia.
Możesz mieć poza tym poczucie że zrobiłaś wszystko co można żeby ją uratować, a to też bardzo ważne.
Jeszcze raz Ci współczuję. Trzymaj się.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości

  • Dołącz do nas