Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: SwinekDuduś » 12 września 2016, 14:05

Witam. Mój kolega zamierza kupić kiedyś świnkę morską. Jednak niestety nie umie zajmować się nawet CHOMIKIEM. Jest ZBYT oszczędny, a chomika karmił karmą dla papużek która się przeterminowała z... 2,3 miesiące temu? Powiedział że ''Na obrazku widać przecież i papużkę i inne zwierzęta, więc widać że mogą je jeść i papużki i chomiki''. Nie chce mu się kupić za 7 złotych nawet Brita Pets (Mieszka koło sklepu zoologicznego, jest tam nawet VL :sleepy: ) i dodatkowo ma mniejszą siostrę. Pół biedy, bo równocześnie karmi go tą śmieciową karmą (Animals :O ) i pewnego razu (tu przeczytaj miesiąc temu) chomik zmarł z jej ręki. Dlaczego? Rozerwała mu wargi. Na początku bawiła się tym że chomik się uśmiecha (biedny zwierzak wyrywał się) aż w końcu pociągnęła za mocno i chomikowi wyrwała worek policzkowy. No i dodatkowo rzuciła na podłogę, co dobiło biedaka.
Jak go mam przekonać by nie kupował żadnych zwierząt?


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: befana30 » 12 września 2016, 18:16

Sorry za wyrazenie, ale z taka glupota jaka wykazuje wzgledem zwierzat twoj kolega raczej sie walczyc nie da. Tym bardziej, ze ma mlodsza siostre, ktora zwyczajnie zabila mala istote jak jakas zabaweczke za 4 zl...zalosne....
Nie wiem czy jest jakis sens tlumaczenia mu, ze musi byc odpowiedzialny skoro probowalas a tu jak grochem o sciane, przeciez dzieckiem nie jest prawda? czyli zwyczajnie nie chce aby mu cokolwiek tlumaczyli, bo ma to gleboko w tylku- szkoda energi na takiego. Mozesz go nastraszyc, ze jesli bedzie sie znecal nad prosiakiem i dawal do zabawy siostrze to podasz namiar na SPSM albo innej organizacji zajmujacej sie znecaniem nad zwierzetami, to przeciez karalne. Mozesz sprobowac porozmawiac z jego rodzicami, choc watpie ze cos wskorasz widzac, ze wszystko sie dzieje pod ich dachem, a oni mimo wszystko pozwalaja na takie karygodne zachowanie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

BeataThePig
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 2016, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: BeataThePig » 12 września 2016, 20:49

Znieczulica. Weź jakoś to udokumentuj a potem na policje, Spsm czy coś. Rodzice tez cos dadza. :(


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: lemonochan » 13 września 2016, 19:33

SwinekDuduś pisze:Witam. Mój kolega zamierza kupić kiedyś świnkę morską. Jednak niestety nie umie zajmować się nawet CHOMIKIEM. Jest ZBYT oszczędny, a chomika karmił karmą dla papużek która się przeterminowała z... 2,3 miesiące temu? Powiedział że ''Na obrazku widać przecież i papużkę i inne zwierzęta, więc widać że mogą je jeść i papużki i chomiki''. Nie chce mu się kupić za 7 złotych nawet Brita Pets (Mieszka koło sklepu zoologicznego, jest tam nawet VL :sleepy: ) i dodatkowo ma mniejszą siostrę. Pół biedy, bo równocześnie karmi go tą śmieciową karmą (Animals :O ) i pewnego razu (tu przeczytaj miesiąc temu) chomik zmarł z jej ręki. Dlaczego? Rozerwała mu wargi. Na początku bawiła się tym że chomik się uśmiecha (biedny zwierzak wyrywał się) aż w końcu pociągnęła za mocno i chomikowi wyrwała worek policzkowy. No i dodatkowo rzuciła na podłogę, co dobiło biedaka.
Jak go mam przekonać by nie kupował żadnych zwierząt?


Powiedz że świnki są dla ciot ;v i tylko baby mają takie zwierzaki.
Oj sam masz takiego zwierzaka pewnie ^^ to trochę słaby pojazd. No nie wiem trzeba mu coś takiego wymyślić bo normalnymi argumentami to się nie da.
Powiedz jego rodzicom że będzie śmierdzieć w całym jego pokoju bo świnki śmierdzą :D pewnie u niego by biedak śmierdział w sikach.

Dobra już nie wymyślam głupot :confused:

Niech może kupi pająka albo coś (jakoś pająka mi mniej szkoda)


Awatar użytkownika
Ufoch
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 3:43
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: Ufoch » 13 września 2016, 23:15

lemonochan pisze:Niech może kupi pająka albo coś (jakoś pająka mi mniej szkoda)


Każda żywa istota zasługuje na godne traktowanie i odpowiednie warunki, nawet pająk. :distrustful:


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: befana30 » 14 września 2016, 9:41

Hmmm...to bylo chyba troche nie na miejscu- pozostawic bez komentarza sadystyczne podejscie osobnika, o ktorym jest mowa w watku, a czepiac sie swobodnego komentarza jednego z forumowiczow..? podmiotem "pod osadem" nie jest @lemonochan tylko kolega od @SwinekDudus, byc moze gdzies po drodze Ci to umknelo- swoja droga mi pajakow tez wcale nie jest szkoda, choc ogolnie wychodze z takiego samego zalozenia, ze powinno sie szanowac kazda forme zycia, wiec jesli ktos lubi trzymac te wielonozne, wlochate stworzenia w terrarium podejmuje sie takiej samej opieki jak wzgledem kazdego innego zwierzaka, jednak zabicie wypasionego paskuda, ktory mi lazi po nodze jakos za zbrodnie nie uwazam.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: lemonochan » 14 września 2016, 10:35

Ufoch pisze:
lemonochan pisze:Niech może kupi pająka albo coś (jakoś pająka mi mniej szkoda)


Każda żywa istota zasługuje na godne traktowanie i odpowiednie warunki, nawet pająk. :distrustful:


Po za tym przy pająku można wyłączyć siostrę. Jakoś nie widzę jak mała dziewczyna będzie dotykać pająka. Raczej by zaczeła płakać.
I jeśli dobrze słyszałam to na wolności pająki mogą nie jeść przez wiele czasu po sytym posiłku


Awatar użytkownika
Ufoch
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 3:43
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: Ufoch » 14 września 2016, 22:02

befana30 pisze:Hmmm...to bylo chyba troche nie na miejscu- pozostawic bez komentarza sadystyczne podejscie osobnika, o ktorym jest mowa w watku, a czepiac sie swobodnego komentarza jednego z forumowiczow..? podmiotem "pod osadem" nie jest @lemonochan tylko kolega od @SwinekDudus, byc moze gdzies po drodze Ci to umknelo- swoja droga mi pajakow tez wcale nie jest szkoda, choc ogolnie wychodze z takiego samego zalozenia, ze powinno sie szanowac kazda forme zycia, wiec jesli ktos lubi trzymac te wielonozne, wlochate stworzenia w terrarium podejmuje sie takiej samej opieki jak wzgledem kazdego innego zwierzaka, jednak zabicie wypasionego paskuda, ktory mi lazi po nodze jakos za zbrodnie nie uwazam.


Po pierwsze nie pozostawiłam bez komentarza "sadystycznego" podejścia chłopca z wątku, jasno wypowiedziałam się na ten temat. Po drugie nie jest to żadne czepianie się czy też branie "pod osąd" tylko moje zdanie.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: befana30 » 15 września 2016, 8:44

Zaczyna sie lekki offtop z tego robic, ujmijmy to tak: widzac, ze zacytowalas z miejsca wypowiedz danej forumowiczki i podpielas do tego swoja opinie, nie wspominajac nic o podmiocie watku, jasno dalas do zrozumienia kogo sie twoja wypowiedz realnie tyczyla. I to wlasnie zastosowanie tego cytatu uwarunkowalo kierunek danej wypowiedzi.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Kolega będzie krzywdził świnkę(?)

Postautor: SwinekDuduś » 20 września 2016, 18:27

Ogólnie chłopiec ten ma jakieś schizy, bo zepsuł mi figurę bo zbyt bardzo ręką nad nią machał (dziki człowiek normalnie) i nagle ją zmiażdżył. On nie szanuję zwierząt, rzuca psami, kotami, własną siostrą, no i przestraszył moją świnkę tak, że bała się wychodzić z klatki przez tydzień.
Jego mama nic z tego sobie nie robi i kupuję mu jeszcze dużo zwierząt.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości

  • Dołącz do nas