Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Inny kształt bobków

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Inny kształt bobków

Postautor: Klodiq » 8 października 2016, 22:00

Nie jest on nie wiem jak zmieniony, ale przy jednym końcu, nie przy każdym bobku, jest taki maluteńki.. cypelek? Mogłabym rzec, że ten kawałek przypomina łezkę. Ale nie przy każdym bobku i nie jest to duże. Czy to normalne?
Do weta pójdę dopiero koło 20 na kolejną wizytę, bo teraz już nie mam kasy, a nikt mi nie pożyczy. :/


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: befana30 » 8 października 2016, 23:43

Nie panikuj, przy wzdeciach bobki czesto sa o polowe mniejsze niz zazwyczaj i maja ten cypelek, calosciowo przypominaja lezke i jest ich duzo a nie tylko wybiorcze, pewnie rowniez ciemnego koloru i czasami moga smierdziec, a wiadomo ze normalnie swinskie bobki nie smierdza. Zgniec i zobacz jaka ma konsystencje- zaloze sie ze sa jak dotychczas, a ten mini cypelek to pewnie czysty przypadek, wielkosciowo takie same jak zwykle? brzuszek zobacz czy ma nabrzmialy, ale naprawde mysle ze nie ma wzdec. Pomysl czy dostala moze wilgotnego zielska, podaj koperek czy herbatke z kopru, duzo suchego rowniez w pozywieniu.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: Klodiq » 8 października 2016, 23:50

Bobki wielkości są normalnej całkiem tylko mają ten cypelek. Łezki całościowo nie przypominają, w sumie nie zwróciłam uwagi czy śmierdzą, ale przed chwilą sprawdzałam i nic nie czuć. Konsystencja całkiem normalna, a brzuszek miękki jak dotychczas.
Hm, suszę jej zielsko, ale może jakiś fragment ominęłam przypadkiem, nie wiem.
Czy ja już wariuję? :O Chłop się ze mnie śmieje, że jestem przewrażliwiona, ale po poprzedniej śwince, która odeszła, mam schizy..


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: befana30 » 9 października 2016, 11:05

"Chlop" prawdopodobnie ma racje, tez mi sie wydaje ze wariujesz :D ale to nic strasznego, takie bycie przewrazliwionym nieraz ratuje swinkom zycie, bo to znaczy ze po prostu duzo ja obserwujesz i z miejsca zauwazysz jakas anomalie ;)
W kazdym badz razie, jestem naprawde pewna ze bobki ma normalne i nic jej nie jest- zreszta ona do calkiem niedawna miala bardzo uboga diete wiec i bobki byly pewnie wysuszone na wiory, teraz jej urozmaicasz wiec bobki staja sie bardziej miekkie dzieki warzywom, to normalne- gdyby miala wzdecia to by nawet nie jadla, a zaloze sie ze apetytu jej nie brakuje :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: Klodiq » 9 października 2016, 13:10

Dobra, może trochę zbastuję z tym wszystkim XD Będę ją obserwować i jeśli będzie jakaś naprawdę nieswoja to zacznę się martwić.
befana30 pisze:a zaloze sie ze apetytu jej nie brakuje

Oj, nie brakuje wcale. Biega po klatce, skacze, wariuje, je i je. No cóż, w takim razie nie mam co się martwić. :D


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: GalaxySparkle » 14 października 2016, 17:56

No i waż świnkę co tydzień. Bo sama obserwacja może nie wystarczyć. Spadek wagi może oznaczać na przykład pasożyty wewnętrzne, których nie zauważysz, bo świnka wciąż będzie zachowywać się normalnie, będzie wesoła i będzie mieć apetyt. Świnki wgl mają to do siebie, że ukrywają swoje choroby. To takie instynktowne u nich, bo gdzieś tam w naturalnym środowisku słabo wyglądająca świnka jest w centrum zainteresowania drapieżnika.


Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Inny kształt bobków

Postautor: Klodiq » 14 października 2016, 20:35

Póki co wazy coraz to więcej, co mnie cieszy. Ale oczywiście, wszystko będę kontrolować i jak coś to od razu lecę do weta. :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości

  • Dołącz do nas