Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy powinnam się martwić?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Czy powinnam się martwić?

Postautor: namelessnicol » 2 grudnia 2016, 12:48

Mojej śwince bardzo często łamią się ząbki. W ciągu ponad miesiąca, może dwóch już chyba 4 razy. Zastanawiam się czy młode tak mają, bo Gabrysia ma około pół roku, może więcej. Ale na wszelki wypadek postanowiłam, że będę jej dawać witamine C w kropelce (daje na palec i wpycham jej do pyszczka). Czy dzięki temu minie jej to i po jakim czasie? Ile kropelek powinnam jej dawać? Nie ma problemu z jedzeniem, jest aktywna i grucha sobie szczęśliwie.


Awatar użytkownika

Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 12:57

Wit C podajemy przez strzykawkę do pyszczka. Wit. C ( kupiona w aptece, Juvit C lub Cebion ). Codziennie do strzykawki troszeczkę i do pyszczka.


namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: namelessnicol » 2 grudnia 2016, 13:06

Monika966 pisze:Wit C podajemy przez strzykawkę do pyszczka. Wit. C ( kupiona w aptece, Juvit C lub Cebion ). Codziennie do strzykawki troszeczkę i do pyszczka.

Mam juvit c więc ile kropel powinnam podawać mojej śwince jeśli ma około pół roku, może trochę więcej. Nie chce by coś jej się stało a łamanie się ząbkow to chyba niedobór prawda?


Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 13:12

Tak , ma niedobór witaminy C. Powinna dostawać dużo warzyw moim zdaniem. Takich warzyw, które zawierają jej dużo np. czerwona papryka.
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=111 tutaj na stronie SPŚM jest trochę o tym napisane.


namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: namelessnicol » 2 grudnia 2016, 13:16

Monika966 pisze:Tak , ma niedobór witaminy C. Powinna dostawać dużo warzyw moim zdaniem. Takich warzyw, które zawierają jej dużo np. czerwona papryka.
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=111 tutaj na stronie SPŚM jest trochę o tym napisane.


No niestety czerwonej papryki i owoców dzikiej róży nie tyka. Pozostaje podawać jej do pyszczka ale nie wiem w jakiej ilości.


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: KasiaKK » 2 grudnia 2016, 13:18

Łamanie ząbków to jeden z objawów szkorbutu - choroby spowodowanej niedoborem witaminy C. Duża dawka witaminy c do pyszczka + dużo owoców i warzyw bogatych w witaminę C - owoc róży, aroni, porzeczki, papryka, pietruszka. Uwaga szkorbut jest najczęstszym sprawcom przedwczesnej śmierci świnek morskich.
Ilość z opakowania wyczytaj - zwykle podczas choroby 10-15 ml w dawkach podzielonych np. dwa razy po 6-7ml.
Ostatnio zmieniony 2 grudnia 2016, 13:21 przez KasiaKK, łącznie zmieniany 1 raz.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 13:19

Moja siostra miała swinkę, która miala szkorbut ( kiepska karma, brak zioł, owoce raz na kilka dni ) to w głownej mierze przyczynilo sie do tego.


Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 13:21

Proponuję własnie podawać jej warzywa, ktore lubi lub polubi z czasem no i wit. C do pyszczka. Karmę musi mieć wysokiej jakości, polecam Cavia Complete (zawiera wit. C)


namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: namelessnicol » 2 grudnia 2016, 13:29

Monika966 pisze:Proponuję własnie podawać jej warzywa, ktore lubi lub polubi z czasem no i wit. C do pyszczka. Karmę musi mieć wysokiej jakości, polecam Cavia Complete (zawiera wit. C)


Karmę podaję jej Cavia Nature. Wątpię że polubi czerwoną paprykę, bo już dużo razy dawałam jej do miseczki i papryka zostawała, marnuje się tylko. Tak samo owoce dzikiej róży.


Monika966
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 11:26
Kontaktowanie:

Re: Czy powinnam się martwić?

Postautor: Monika966 » 2 grudnia 2016, 13:48

to moze jakies warzywa z tych co wyslalam jako link ? co SPŚM ma na swojej stronie ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

  • Dołącz do nas