Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka, pomocy!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
LadyMusic
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 września 2016, 19:17
Kontaktowanie:

Chora świnka, pomocy!

Postautor: LadyMusic » 18 grudnia 2016, 9:18

Dzisiaj w nocy coś stało się z moją świnką morska skinny. Wczoraj wszystko było ok, dzsiaj jest wyraźnie osłabiona, ledwo chodzi, trzęsie się i jest zimna. Ona zawsze ma gorące ciałko... Też jej pisk jest inny niż zwykle, słabszy, zachrypnięty. Co robić? Nie mam możliwości zabrania jej teraz do weterynarza :(


Awatar użytkownika

LadyMusic
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 września 2016, 19:17
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka, pomocy!

Postautor: LadyMusic » 18 grudnia 2016, 11:57

Czy mogę podać jej np. pół tabletki "rutyna C"? Czy to nie będzie za duża dawka? Sądzę, że to osłabienie mógł wywołać niedobór witaminy C, bo przez ostatni tydzień zostawiłam ją pod opieką brata, który karmił ją karmą dla chomika...


Myki
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 14:11
Świnki morskie: Mars, Kracie
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka, pomocy!

Postautor: Myki » 18 grudnia 2016, 13:09

Myślę, że tutaj witamina C nie zda się na wiele. Jeśli już naprawdę chcesz jej podać to napewno nie tabletkę, a Cebion lub Juvit C (dawka to 1mg witaminy C na 100g masy świnki).
Jeśli świnka wyraźnie jest zimna, trzęsie się to są to bardzo niepokojące objawy. Ja na Twoim miejscu już dawno byłabym u weterynarza!
Napewno okryj świnkę czymś ciepłym- kocem czy ręcznikiem. Staraj się podawać jej picie, aby się nie odwodniła, możesz podać tą witaminę C i przede wszystkim musisz dać jej jeść- najlepiej karmę ratunkową ze strzykawki (świnka powinna coś zjeść minimum co 2 godziny, aby nie skończyło się to dla niej tragicznie).
Szczerze te działania są naprawdę doraźne i jedynie mogą na jakiś czas podtrzymać świnkę przy życiu, natomiast nie wyleczą przyczyny i mimo wszystko radziłabym, abyś udała się ze świnką do weterynarza, tylko naprawdę takiego, który zna się na świnkach (na stronie spśm znajdziesz wykaz polecanych weterynarzy dla świnek morskich praktycznie w całej Polsce).



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości

  • Dołącz do nas