Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czarna łapka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Ciapuchol
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 13:35
Kontaktowanie:

Czarna łapka

Postautor: Ciapuchol » 15 stycznia 2017, 21:41

Witam!

Od niespełna roku jestem posiadaczem świnki morskiej imieniem Ciapuś. Ma on jedną łapię czarną, a pozostałe normalnie kremowe. Czy powinnam się martwić? Iść do weta?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: befana30 » 16 stycznia 2017, 9:33

Powaznie..? do weta na kontrole, bo ma siersc o odmiennym pigmencie na jednej lapce..? :distrustful:
Dostala mu sie w spadku "skarpetka" o ciemnym umaszczeniu i tyle, przeciez nie wszystkie swinki sa idealnego, jednostajnego kolorytu. Trafiaja sie te z bialym kolnierzykiem pod broda, czy innymi lapkami, calkowicie laciate, a nawet odmiennymi uszami- moj Gacek jedno ucho ma czarne, a drugie rozowo swinskie dzieki bialemu, delikatnemu meszkowi.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

T&M
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 16:12
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Tola, Matylda
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: T&M » 16 stycznia 2017, 11:13

Zgadzam się. Moja świnka ma jedno ucho różowe drugie czarne. I to jest po prostu jej uroda ;)


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: SwinekDuduś » 17 stycznia 2017, 8:53

befana30 pisze:Powaznie..? do weta na kontrole, bo ma siersc o odmiennym pigmencie na jednej lapce..? :distrustful:
Dostala mu sie w spadku "skarpetka" o ciemnym umaszczeniu i tyle, przeciez nie wszystkie swinki sa idealnego, jednostajnego kolorytu. Trafiaja sie te z bialym kolnierzykiem pod broda, czy innymi lapkami, calkowicie laciate, a nawet odmiennymi uszami- moj Gacek jedno ucho ma czarne, a drugie rozowo swinskie dzieki bialemu, delikatnemu meszkowi.

Racja, mój pan założył elegancki krawat, ale jedną czarną skarpetkę założył :tooth:


The pusia
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 grudnia 2016, 12:10
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: The pusia » 18 stycznia 2017, 13:01

Nie przejmuj się moja poprzednia świnka
Też miała dwu kolorowe łapki to normalne


Ciapuchol
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 13:35
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: Ciapuchol » 19 stycznia 2017, 15:12

befana30 - czy ty zawsze jesteś taka niemiła? Ja po prostu się martwię o mojego prosiaczka.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: befana30 » 19 stycznia 2017, 18:42

Ciapuchol pisze:befana30 - czy ty zawsze jesteś taka niemiła? Ja po prostu się martwię o mojego prosiaczka.


Moja wypowiedz wyrazala powatpiewanie, a nie sarkazm- co chyba widac po moim dalszym rozszerzeniu kwesti przebarwien siersci na roznych czesciach ciala, prawda..?
Tym wieksze powatpiewanie im dluzszy czas posiadania prosiaka- piszesz, ze masz go od niespelna roku- wytarczajaco duzo czasu, by rozstrzygnac dylemat czarnej lapki. Jestem pewna, ze gdybys byla naprawde zmartwiona zadbalabys o doinformowanie sie np podczas ktorejs z wizyt kontrolnych u weta w minionych miesiacach..

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Czarna łapka

Postautor: lemonochan » 19 stycznia 2017, 21:02

Mój świniak ma też jedną łapkę czarną :) przy czarnej łapce ciężko się obcina pazurki


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości

  • Dołącz do nas