Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka Hora błagam o pomoc

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Piszczące sny
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 lutego 2016, 18:09
Lokalizacja: Kolding Dania
Świnki morskie: Funia i Fredy
Kontaktowanie:

Świnka Hora błagam o pomoc

Postautor: Piszczące sny » 25 stycznia 2017, 16:51

Świnka ma wzdęcie ponad tydzień i nic nie pomaga ma tez pasożyty taki łupież i przeziębiona jest mieszkam w Dani ostatnio byłam u weta i za leki na pasożyty i małe badanie 800kr zapłaciłam mama mu nie wybaczy jak pujde jeszcze raz POMOCY CO MAM ZROBIĆ :(

Na górze świnki na dole liście a my sie kochamy jak trzy aniołki :tooth: :rotfl:

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka Hora błagam o pomoc

Postautor: befana30 » 25 stycznia 2017, 17:14

Kup Bio Lapis- to probiotyk typowo dla swinek morskich na uregulowanie flory bakteryjnej jelit, poza tym swiezy koperek bo jest na wzdecia, jak nie masz swiezego to zaparz herbate z kopru (tylko bez cukru), ostudz i podaj przez strzykawe czy zakraplacz od razu do pyszczka, nawet pare razy dziennie- nie musza to byc duze ilosci. Jesli nie zjadziesz probiotyku dla swinek wystarczy ten dla ludzi jak Lakcid. Oprocz tego sucha dieta- duzo siana, suszonych ziolek oraz suszonych warzyw przez pare dni dopoki jej sie zoladek nie unormuje. Na razie nie podawaj jej nic ze swiezego jedzenia oprocz wspomnianego koperku, mozesz jeszcze swieza bazylie bo jest przeciwzapalna, jak rowniez pietruszke zielona z tego samego powodu- swinke napewno boli brzuch, a to jej pomoze, tylko w malych ilosciach- wiecej suchego ma jesc. Dobrze by bylo gdybys miala karme ratunkowa, bo ta rowniez normuje prace ukl.pokarmowego.

A teraz kwestia "mechaniczna": przygotuj sobie jakis pojemnik z ciepla woda i wacik oraz szmatke/ recznik, usiadz na podlodze, rozloz recznik na kolana i wez swinke, ustaw ja w taki sposob by glowke miala przy twoim lewym lokciu dzieki temu mozesz ja lekko przytrzymywac calym lewym przedramieniem, bo prawa reka ci bedzie potrzebna- namocz wacik w cieplej wodzie, lekko odcisnij zeby nie ociekal woda, unies delikatnie ktoras z tylnich lapek swinki i delikatnymi ruchami obmyj jej okolice odbytu- swinka napewno bedzie sie probowala wyrywac, wiec odrobine cierpliwosci, musisz dosc dlugo przemywac jej tylek wacikiem. poniewaz chodzi o pobudzenie koncowego odcinka jelita do pracy, dzieki czemu zacznie sie zalatwiac i ujda z niej gazy. Zabieg niezbyt estetyczny, ale niestety konieczny, a tym samym przyniesiesz prosiakowi ulge.

I na koniec pytanie- co takiego dostaje do jedzenia? bo utrzymujace sie przez tydzien czasu wzdecia nie sa normalne,, czyli dostaje nadal nieodpowiednia diete.

EDIT
Widze, ze masz parke- jestes pewna, ze to wzdecia a nie ciaza? :distrustful:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Piszczące sny
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 lutego 2016, 18:09
Lokalizacja: Kolding Dania
Świnki morskie: Funia i Fredy
Kontaktowanie:

Re: Świnka Hora błagam o pomoc

Postautor: Piszczące sny » 25 stycznia 2017, 17:27

Mam jednego samca jutro jadę po drugiego odkąd mu przyjaciel umarł często choruje dostaje karmę grainless z JR siano i warzywka. Pierwszy raz dałam mu buraka i to chyba odtąd zacząło się wzdęcie

Na górze świnki na dole liście a my sie kochamy jak trzy aniołki :tooth: :rotfl:

Awatar użytkownika
Piszczące sny
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 lutego 2016, 18:09
Lokalizacja: Kolding Dania
Świnki morskie: Funia i Fredy
Kontaktowanie:

Re: Świnka Hora błagam o pomoc

Postautor: Piszczące sny » 25 stycznia 2017, 17:43

Mialalam parke :(
Niestety niemam kopru ale postaram się zdobyć

Na górze świnki na dole liście a my sie kochamy jak trzy aniołki :tooth: :rotfl:

Awatar użytkownika
Piszczące sny
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 20 lutego 2016, 18:09
Lokalizacja: Kolding Dania
Świnki morskie: Funia i Fredy
Kontaktowanie:

Re: Świnka Hora błagam o pomoc

Postautor: Piszczące sny » 25 stycznia 2017, 18:02

Mialalam parke :(
Niestety niemam kopru ale postaram się zdobyć

Na górze świnki na dole liście a my sie kochamy jak trzy aniołki :tooth: :rotfl:


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas