Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z łapką

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Problem z łapką

Postautor: Nymerth » 25 stycznia 2017, 20:46

Cześć,
Świnka trafiła do mnie wczoraj. Zauważyłam, że coś się dzieje z jej łapką. Skóra na niej jest jakby wysuszona, popękana (?), może być tez odrobinę spuchnięta, ale tego nie wiem na pewno. Objęło to łapkę z tyłu, ale widzę, że na przedniej również ma coś takiego tylko w mniejszym stopniu, jedynie między pazurkami. Dołączam zdjęcia, może Wasze prosiaczki miały kiedyś coś podobnego.
Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: befana30 » 25 stycznia 2017, 20:56

Nie potrafie dobrze sie przyjrzec, ale cos mi sie wydaje, ze to bedzie grzybica. Spuchnieta nie jest, wiec tym sie nie martw- po prostu sprawia takie wrazenie, poniewaz pozbawiona prawie calkowicie siersci.
Umyj mu ta lapke, zdezyfekuj w razie czego i zacznij smarowac Clotrimazolum, albo wybierz sie do weta by podal jakas bardziej odpowiednia masc.
Musze jednak przyznac, ze z ta lapka wyglada jak "oskubana kura"- tak jakby to byl uraz wyrzadzony celowo, a nie przez chorobe skory :sly: . No nic- zacznij to smarowac wyzej wymieniona mascia i obserwuj. Przejrzyj przy okazji siersc na calym ciele szukajac podejrzanych ubytkow w siersci czy tez zmian na skorze, ewentualnie pasozytow.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: KasiaKK » 26 stycznia 2017, 12:14

Dokładnie - wygląda jak grzybica - ale na pewno nie zaszkodzi odwiedzić weterynarza żeby wykluczyć inne przyczyny.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Nymerth
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 stycznia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: Nymerth » 27 stycznia 2017, 23:16

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Chciałabym tylko zapytać jeszcze, czy jest możliwe, że to początkowa faza świerzbu? Pytam, bo wydaje mi się, że mimo krótkiego czasu, mogłam to od świnki załapać. Ja sobie z tym szybko poradzę, ale czy w takiej sytuacji jest jakiś doraźny sposób, aby śwince pomóc? Nie mam u siebie weterynarza specjalizującego się w gryzoniach. Oczywiście przejdę się, jednak zdarzało się już w przeszłości, że ostatecznie musiałam radzić sobie sama, bo środki zalecane przez weta nie działały.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: madzia0902 » 27 stycznia 2017, 23:57

Świerzb ze świnki nie przejdzie na człowieka, ale grzybica już tak.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: befana30 » 28 stycznia 2017, 7:46

Nie, mysle, ze to nie bedzie swierzb- rany spowodowane swierzbem maja calkiem inny wyglad, a i ty dalabys rade ujrzec czerwone otoczki wokol rozdrapanego miejsca i "pregi" przechodzace przez sama ranke, swierzb zlobi kanaliki pod skora i nieraz jest to na tyle wyrazne, ze widoczne golym okiem.
Jest jeszcze opcja ewentualnych wszolow, chociaz w Twoim przypadku watpie, ale warto sprawdzic futerko pod tym wzgledem, szukaj mozliwych bialawych malenkich robaczkow, a na ciemnej siersci dobrze je bedzie widac.
Ale grzybica mozesz sie zarazic, wiec uwazaj.
Jesli nie Clotrimazolum to sprobuj Fungiderm- madzia0902 tak to sie nazywalo?
A poza tym warto proska wykapac zapobiegawczo w Nizoralu przynajmniej raz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapką

Postautor: Żaneta_Radom » 28 stycznia 2017, 10:54

Befana :) ty to skarbnica wiedzy jesteś :) kiedyś w razie czego będę wiedziała - tym bardziej że mam w domku Nizoral :) warto czasem tylko poczytać i nie udzielac się jak się nie ma nic do powiedzenia :)
Befana i Madzia to chyba najbardziej zorientowane dziewczyny na forum i trafnie określaja problem.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas