Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Prawidłowy schemat leczenia grzybicy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Prawidłowy schemat leczenia grzybicy

Postautor: Myszka11011989 » 15 kwietnia 2017, 9:03

Wet przepisal szampon moze nazwe pomylilam jak tak to sorry to taki zoltawy gesty plyn i w tym mam go kompac, dzisiaj druga kompiel bedzie mial, po tych zabiegach to prosiak juz nigdy mi nie zaufa

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Myszka11011989 » 17 kwietnia 2017, 12:22

Hej czy maty lazienkowe musze wyrzucic czy moge wyprac w 90st w pralce i bakterie znikna po takim gotowaniu? I nie wiem czy moge je wyprac z recznikami prosze o szybka odp.oczywiscie chodzi o grzybice, mam tez hamak i nie wiem czy to wywalic czy wyprac

TaMi
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: TaMi » 18 kwietnia 2017, 6:58

Nie wiem czy matę można prać w 90stopniach, takie minimum, które cokolwiek zwalcza to 60 stopni. Dodałabym też 1/4 szklanki zwykłego octu do prania. Można też użyć olejek herbaciany lub lawendowy (kilka kropli do prania). Matę spokojnie możesz wyprać z hamakiem. Własnych rzeczy nie pierz z świnkowymi.

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Myszka11011989 » 18 kwietnia 2017, 8:51

Dzieki TaMi wypralam wszystko i maty i hamak i wszystkie szmatki jakie uzywam przy prosiakach na 90st maty dobrze to znosza a przynajmniej mam pewnosc ze zabije bakterie.jak dlugo leczyles swoje proski z grzybicy?

TaMi
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: TaMi » 18 kwietnia 2017, 11:58

Smarujesz do momentu zdrowej skóry z odrastającymi włoskami. Zbyt szybkie przerwanie leczenia spowoduje nawrót grzybicy.

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Myszka11011989 » 25 kwietnia 2017, 8:43

Ok wczoraj wizyta kontrolna z prosiakami u weta i diagnoza murzyn prawie zdrowy siersc zaczyna odrastac, za to dasty zaczyna swoja chorobe i znow kompiele i dzisiaj ide na drugi zastrzyk przeciw swiadowy zeby sie nie drapal jestem dobrej mysli

Awatar użytkownika
xkyokox
Użytkownik
Świnki morskie: Prosiak & Kawior
Kontaktowanie:

Postautor: xkyokox » 13 kwietnia 2018, 14:22

Podbijam temat, bo najprawdopodobniej zmagam się z grzybicą u Prosiaka, świnki morskiej skinny. Wyskoczyła mu jedna łatka z jakby złuszczoną skórą. Byliśmy w poniedziałek u veta i od tej pory 2x dziennie smaruję tą łatkę roztworem Imaverolu i podaję 3 krople witaminy AD3E na przysmak do zjedzenia. Prosiak jest ze mną dopiero tydzień, więc jeszcze nie ufamy sobie w 100%, jednak oglądając tą zmianę nie widzę znacznej poprawy :/ Kolejna wizyta w poniedziałek, ale może Wy mi powiecie ile trwało leczenie Waszej świnki?

wagant1977
Użytkownik
Świnki morskie: Bartek i dwoje jego dzieci, Różyczka pasie się na niebiańskiej łączce :-(
Kontaktowanie:

Postautor: wagant1977 » 7 stycznia 2019, 22:01

Z moich doświadczeń lekarza rodzinnego: grzybicę leczymy jeszcze 2 tygodnie po ustąpieniu objawów, aby doczekać, aż złuszczająca się skóra usunie zarodniki. Krem Clotrimazol (i roztwór wodny) stosowane są też u ludzi i dostępne bez recepty w aptekach, nie są drogie.
Warto też ściągnąć to: https://www.esccap.org/uploads/docs/cg5 ... GL7_v4.pdf

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca

Wróć do „Choroby i problemy”