Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to jakiś łupież

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Chludzia88
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:42
Kontaktowanie:

Czy to jakiś łupież

Postautor: Chludzia88 » 9 lutego 2017, 11:39

Witam wczoraj był o wszystko ok a dziś zauważyłam u mojej Tosi na włosach taki drobniutki łupież tylko w okolicach tyłka i tylko na włosach skóra jest czysta. Trochę się leni ale nie drapie się więcej niż normalnie swinka na ok 5 miesięcy. Co to może byc :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: KasiaKK » 9 lutego 2017, 12:08

Najlepiej żeby weterynarz zerknął pod mikroskopem. Może tylko się przybrudziła ale jeżeli to pasożyty to szybciutko się wyleczy i będzie po kłopocie.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Chludzia88
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:42
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Chludzia88 » 9 lutego 2017, 12:35

A dodam że swinka nie ma trocin tylko kocyki co 2 dni zmieniane


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Tutka&DoryTeam » 9 lutego 2017, 14:21

Jedna z moich świnek do teraz tak ma. Idealnie tak samo. Byłam z nią do weterynarza, zalecił kąpiele co 3 dni w wodzie z octem, by zmienić pH skóry. To nie jest żaden pasożyt, myślę, że to po prostu taka cechą świnki. Co jakiś czas wyczesuję ten drobny łupież metalowym grzebykiem. A i moja też ma 5 miesięcy XD A jak nie drapie się częściej, to już naprawdę nie ma się czym martwić. Jak chcesz , to możesz pojechać do weta, tak dla spokoju.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: befana30 » 9 lutego 2017, 14:33

Tutka&DoryTeam pisze:Byłam z nią do weterynarza, zalecił kąpiele co 3 dni w wodzie z octem, by zmienić pH skóry. To nie jest żaden pasożyt, myślę, że to po prostu taka cechą świnki.


Woda z octem...? :distrustful: tosz to nie szyba by sie lepiej blyszczala czy dno klatki, aby odkazic tylko zywe, futerkowe zwierze, ktore potem schnac musi wdychac wlasne, kwasne octowe opary, juz nie wspominajac, ze podczas codziennej pielegnacji swiniak sie drapie, "czesze" zabkami i zlizuje resztki octu, ktore nie dalo rady splukac.
Od tego sa kapiele w Nizoralu, pare takich i kwestia lupiezu sie rozwiaze, o ile oczywiscie nie beda to poczatki grzybicy.
Nie nalezy to rowniez do swoistej "urody" swiniakow- to jest po prostu objaw, a to wspomnianej grzybicy, czy nieodpowiedniej diety, albo moze sciolki- takich rzeczy sie nie "tuszuje" chcac zmienic ph skory tylko rozwiazuje problem u podstaw.

@Chludzia88 poszlabym za rada KasiKK i udala sie do odpowiedniego weta specjalizujacego sie w gryzoniach- najlepiej, aby lekarz pobral probke do badania mikroskopijnego, aby wykluczyc ewentualne pasozyty, np wszoly ( ostatnio nawet ktos wspominal, ze swinka dostala wszolow z sianka- osobiscie wydaje mi sie, ze razej powinna miec kontakt z innym zwierzakiem, aby sie zarazic) oraz grzybice czy swierzb. Dostaniesz pewnie odpowiednia masc do smarowania miejscowego, a sama od siebie mozesz zastosowac pare kapieli we wspomnianym Nizoralu, oczywiscie wazna kwestia jest rowniez dieta bogata we wszystkie, niezbedne swinkom skl.odzywcze.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Dona » 9 lutego 2017, 19:55

O matko, woda z octem do kąpieli świnki??
Befana ma rację że na grzyba lepszy jest nizoral, chociaż to może też być zwykłe uczulenie.
Podpisuję się pod wizytą u weterynarza.


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: KasiaKK » 9 lutego 2017, 21:15

Nie... zdecydowanie nie używałabym wody z octem do kąpieli zwierzaka- to jeżeli o ph chodzi to jest odpowiedni szampon (min. hexoderm - u większości weterynarzy saszetka w cenie 2-4zł) a o dezynfekcję to chociażby octanisept. Ocet to wyłącznie do sprzętów jak już.
Ale befana30 rewelacyjnie to rozpisała - szkoda męczyć zwierzątko - taka wizyta kontrolna u porządnego weterynarza jeżeli nic nie wykryje to albo najpewniej darmo albo 10 zł.
Świnka może "coś" złapać faktycznie najprościej z sianka lub nawet z podłogi z butów ktróymi chodzimy na zewnątrz.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Tutka&DoryTeam » 10 lutego 2017, 9:10

Przecież nie chodzi tu o wyłania na świnkę całej butli octu... Tylko dwie łyżki do wody i namoczyć tym gąbkę... A któraś z was jest weterynarzem, że wie lepiej? Aha i oczywiście, lepiej jest wyszorować świnię nizoralem...


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Tutka&DoryTeam » 10 lutego 2017, 9:11

Kwaśne opary... Jak tylko przejdziesz tym od połowy ciała do tyłka? Świnia na pewno zdechnie...


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Czy to jakiś łupież

Postautor: Tutka&DoryTeam » 10 lutego 2017, 9:13

A stężenie jest na litr, dwie łyżki


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas