Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka zachorowała ;/ Przez złe odżywianie?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Miki
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:09
Kontaktowanie:

Moja świnka zachorowała ;/ Przez złe odżywianie?

Postautor: Miki » 26 maja 2007, 16:25

Witam wszystkich serdecznie. Mam świnkę morską od 2 tygodni. Rozwija sie dobrze i wszystko było by dobrze gdyby nie to ze od jakiś 3-4 dni ona drapie sie i aż tak sie drapie że zdarła sierść i zrobił jej sie strupek. Oczywiście poszedłem do lekarza. Powiedział mi że przez złe odżywianie. I dała mi maść którą muszę smarować ranę 1 raz dziennie. Maść ta jest na bazie antybiotyku. Jak zarazie praktycznie sie już nie drapie. Daje mojej śwince mniej więcej 4 razy dziennie mlecz czy sałatę. Oczywiście przed tym ją myje. Czy ja dobrze robie ?? I ma cały czas w miseczce ziarna, których mało co je. A tu dam zdjęcia żeby pokazać jak sobie wydrapała. proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich miłośników świnek morskich :))
Zdjęcie:
http://img175.imageshack.us/my.php?image=0000029lx0.jpg


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 26 maja 2007, 16:29

Wiesz, to może być przez za dużą ilość białka, tak się zdarza. No i ja nie polecam karm z ziarnami, świnki w naturalnym środowisku ich nie jedzą. Radzę kupić Duo Cavia, Cavia Complete lub np. Vitakraft Emotion.

No i nie dawać sałaty! Ma bardzo dużo chemikaliów i jest niezdrowa.


Awatar użytkownika
Miki
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:09
Kontaktowanie:

Postautor: Miki » 26 maja 2007, 16:35

Nie nei ta sałata którą jej daje jest z mojej działki... Więc jest naturalna i zdrowa...
Czyli daje jej za dużo tej sałaty i mleczu dlatego tak jej sie zrobiło? A co do ziarna to dostaje takie firmy Vitapol "Pełnowartościowy pokarm dla świnki morskiej" Może być? A Co do żywienia możecie mi tutaj odrazu napisać ile najlepiej jej dawać i w jakich ilościach oraz kiedy. Nie będę juz szukał w innych tematach z góry dziękuje ;)


agniesia29
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

A może za dużo..

Postautor: agniesia29 » 26 maja 2007, 17:19

A może za dużo jej dajesz mlecz ?
Takich rzeczy też nie wolno za dużo dawać chyba?!

Pozdrowienia ...

Awatar użytkownika
Miki
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:09
Kontaktowanie:

Postautor: Miki » 26 maja 2007, 17:20

Też mi sie tak zdaje.... Teraz będę bardziej urozmaicał pożywienie...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

  • Dołącz do nas