Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnki morskiej Pomocy!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Aleksandra.izabela
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 lutego 2017, 20:31
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej Pomocy!!

Postautor: Aleksandra.izabela » 12 lutego 2017, 10:02

Caviova pisze:Dobrze, ja jeszcze tak od siebie powiem, że możesz oczywiście dzwonić do wszystkich wetów z tej listy (a ja i tak bym zadzwoniła do co najmniej kilku) ale w pierwszej kolejności dzwoniłabym do weta który leczy świnki SPŚM (gdzieś tam u nich znajdziesz) oraz do lecznicy OAZA z Krakowa, bo podobno jest tam świetny wet pani Lidia Lewandowska.


Może zrobie jak ty i tam zadzwonie? Mozna jakies dane kontaktowe poprosic? :)


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej Pomocy!!

Postautor: befana30 » 12 lutego 2017, 10:03

No dobra, puscmy to w niepamiec, ale musisz zrozumiec, ze rozni ludzie trafiaja na Forum- pamietam taki watek gdzie facet sie pytal w jakiej minimalnej temp mozna trzymac proski, droga pytan i odpowiedzi wyszlo, ze w zimie trzymal swinie w garazu i jak mialy najwyzej 8st to bylo pewnie dobrze :/ to nie wszystko- trzymal chyba 5 swinek w jednej klatce, samice z samcami, a na koniec sie pochwalil, ze ta trzy miesieczna samiczka jest w zaawansowanej ciazy pewnie z wlasnym ojcem, a jej matka bodajze w kolejnej chociaz tyle co urodzila :/ chwalil sie, ze zalozyl garazowa pseudohodowle.
Zreszta im dluzej pobedziesz z nami tym "ciekawsze" sytuacje zaczniesz dostrzegac, a w konsekwecji sama sie bedziesz bulwersowac- kazdy z nas to przeszedl.

Wiesz co, ja juz nie wiem czy jemu wogole cos jest- jesli zachowuje sie normalnie, biega, daje sie dotknac i je przede wszystkim to on wcale chory nie jest- moze z przewrazliwienia pomylilas zwykly protest "nie do tykaj mnie tam..!" z piskiem oznaczajacym bol..? swinki maja swoje zony off limit- prawie kazda nie daje sie dotknac wlasnie po brzuszku, kuprze oraz tylnich lapkach, nie lubia tego, im dluzej prosiek przebywa w domu tym staje sie smielszy i pozwala glaskac po calej dlugosci ciala, przy czym dochodzac wlasnie do tylniej czescie zaczyna gruchac- u mnie obydwie dziewczyny sa takie nietykalskie i jak tylko zobacza reke w poblizu brzuszka czy tylniej lapki to zaczynaja zrzedzic oraz wierzgac nogami, tyle razy mnie skopaly ze nie jestem w stanie zliczyc, Gacek z kolei to istny masochista- tego mozna draznic, smyrac, tykac kuper, brzuszek, lapki a palant sie roznalesnikuje, kwiknie niekiedy zarzucajac glowka na bok i poburczy.
Na razie bym sie wstrzymala z tel do weta i obserwowala czy nadal sie bedzie normalnie zachowywal, a te tulenie moze dlatego zeby sie ogrzac, maja jakas ocieplana norke? pierwszym objawem jakiejkolwiek choroby bedzie zawsze nikly apetyt i osowialosc, a to u twojego przeciez odpada.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej Pomocy!!

Postautor: Caviova » 12 lutego 2017, 14:22

Aleksandra, nie wiem jaki jest numer do lecznicy która leczy świnki SPŚM, powinnaś gdzieś na stronie ich znaleźć i wpisać w google i znaleźć numer, a tu link do strony OAZY:
http://lecznica-oaza.pl


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki morskiej Pomocy!!

Postautor: ita79 » 15 grudnia 2017, 16:45

Aleksandra.izabela pisze: Ps jak ja tam teraz podotykalam to jest spokój nie piszczy a burczyy jakby ja to denerwowalo ..


hmm.. czytając początkowe wypowiedzi zrozumiałam , że masz już jakieś doświadczenie ze świnkami... Tymczasem wydaje mi się ,że nie znasz nawet podstawowego odgłosu " turkotania" /burczenia /podkreślania swojej dominacji u świnki- a na to wygląda, że Twój prosiaczek właśnie to okazuje.. jak dotykasz go tam gdzie nie lubi (tylna część ciała jest u wielu świnek "nietykalna" ) popiskiwanie przy tym również może być zwyczajnym ostrzeganiem (jak i podskoki) ..



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

  • Dołącz do nas