Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ropien

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Lizakhq
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lutego 2017, 14:12
Kontaktowanie:

ropien

Postautor: Lizakhq » 13 lutego 2017, 18:16

U mojej swinki wykryto ropienia. Weterynaz powiedzial ze operacja kosztuje 350 ZL a jest duza szansa na rozsianie go i smierc. Gdy nie zdecyduje sie na zabieg swinka moze zdechnac za1 tydzien lub nawet za rok. Czy ktos z was mial taki przypadek i co sie dzieje po zabiegu????


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: ropien

Postautor: Dona » 13 lutego 2017, 19:58

A nie powinna przed zabiegiem dostać najpierw antybiotyku, właśnie po to aby nie rozniesc bakterii po organiźmie? Ja bym na Twoim miejscu najpierw upewniła się czy weterynarz jest na pewno kompetentny. Jest mnóstwo weterynarzy którzy bardziej szkodzą niż pomagają. Poza tym dobrze skonsultować się z innym wetem. Poniżej wklejam link z polecanymi weterynarzami:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92
Przed zabiegiem koniecznie kup karmę ratunkową, bo świnka na pewno nie będzie chciała po narkozie jeść. A świnka nie może nie jeść. Trzeba ją będzie dokarmiac na siłę strzykawką. Poniżej link do strony z taką karmą: http://hipcio.sklep.pl/produkt/wdt-herb ... oraz-gadow


IzaO
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 lipca 2016, 20:18
Kontaktowanie:

Re: ropien

Postautor: IzaO » 8 kwietnia 2017, 21:17

Mialam sliczna,kochana swinke i niestety pojawil
sie pierwszy ropien... Zamiast wyciac cala torebke
ropna, lekarz wyciskal rope na sile. Minal jakis czas
i ropien sie odnowil w innym miejscu, znow leki,
wyciskanie. Potem swinka dostala paralizu tylnych
nozek - z dnia na dzien. Ostatecznie jedyny, rozsadny wet zdecydowal sie na operacje - w jamie
brzusznej byly 2 ogromne ropnie. Moja Pysia wybudzila sie z narkozy, ale odeszla w nocy- nie
pokonala sepsy... Do dzis placze i tesknie.
Jesli sa ropnie, to koniecznie trzeba je w calosci
usuwac z cala tzw cysta / torebka. Dzis wiem...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas