Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Guz po prawiej stronie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
NapewnoNjeToffifee
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lutego 2017, 14:04
Świnki morskie: *Prince

[Chobi 2015*]
[Chobcia 2012*]
Kontaktowanie:

Guz po prawiej stronie

Postautor: NapewnoNjeToffifee » 26 lutego 2017, 14:18

Witam
Otóż,mam 3,5 letnią świnkę morską,samczyka.Został zakupiony w sklepie zoologicznym.Ma bardzo dobre warunki życia,częste towarzystwo w postaci dzieci w wieku szkolnym,wolny wybieg,dietę bogatą w różne składniki(oczywiście takie które Prince'owi nie zaszkodzą) oraz dostęp do świeżej wody.
Mój problem,a właściwie mojego samczyka polega na tym iż zaraz obok uda ma ok.1-2 cm guza.Nie jest on ani twardy ani miękki ale czuć go gdy się go dotknie opuszkami palców.Nie ma w tym miejscu ubytków jeśli chodzi o futerko a samemu Prince'owi nie sprawia to bólu gdy go tam dotykam.Świnka odżywa się normalnie,porusza się, i wydala kał.
Kiedyś gdy miałam 12 lat miałam swoją pierwszą samiczkę miała coś podobnego tylko że chudła i futerko jej się przerzedzało.Z powodu "staroświeckich przekonań" i niewiedzy mojego ojca w sprawie weterynarii świnka niestety nie doczekała wizyty w weterynarii.Teraz gdy jestem już o wiele starsza chciałabym uniknąć powtórki z rozrywki.
Moje pytanie brzmi: Jak myślicie co to może być? We wtorek lub za dwa tygodnie w sobotę jedziemy na wizytę jednak do tego czasu chciałabym wysłuchać tak że waszych opinii.
Pozdrawiam
Toffifee

Jeśli się nie boisz to nie jesteś człowiekiem.

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: befana30 » 26 lutego 2017, 14:25

Gdybys mogla wrzucic zdjecie tego miejsca z dobra rozdzielczoscia to by bylo super- jest wiele mozliwosci, jesli guzek znajduje sie w czesci podbrzusza to moze byc ropniak, czesto sie tworzy wlasnie w tylniej, spodniej czesci cialka u samcow. Jesli z kolei znajduje sie w wyzszych partiach ciala tzn bardziej na grzbiecie czy z boku to moze byc kaszak- to rowniez nader czeste zjawisko u swinek, a nastepuje w wyniku zapchanego mieszka wlosowego, w konsekwencji zbiera sie tam loj i tworzy taki guzek roznych rozmiarow.
Poza tym jest cala gama innych mozliwosci, o ktorych nie chcialabym wspominac poniewaz sa bardziej niebezpieczne, tzn nowotwory, miesniaki, cysty- takze wizyta u weta jak najbardziej pozadana i odpowiednie ku temu badania.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
NapewnoNjeToffifee
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lutego 2017, 14:04
Świnki morskie: *Prince

[Chobi 2015*]
[Chobcia 2012*]
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: NapewnoNjeToffifee » 26 lutego 2017, 14:37

Wygląda to mniej więcej tak.Nie widać go ale czuć doskonale.Jest to mówiłam mniej więcej w tamtym miejscu.
http://sta.sh/0hzk1yq995i

Jeśli się nie boisz to nie jesteś człowiekiem.

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: Caviova » 26 lutego 2017, 14:43

O matko, a wy przycinacie mu w ogóle pazurki? :o Co do guza - faktycznie nie widać. Musisz iść do weta OD GRYZONI.
Niżej link do polecanych wetów:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92

Ps. Nie dało by się szybciej iść do weta? To może być poważne.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2017, 14:47 przez Caviova, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
NapewnoNjeToffifee
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lutego 2017, 14:04
Świnki morskie: *Prince

[Chobi 2015*]
[Chobcia 2012*]
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: NapewnoNjeToffifee » 26 lutego 2017, 14:46

Mieszkam w internacie i przycinaniem zajmuje się moja mama.Musze jej przypomnieć aby obcięła dziś zanim wyjadę. Co do guza martwię się i chciałam zasięgnąć opinii innych.

Jeśli się nie boisz to nie jesteś człowiekiem.

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: Caviova » 26 lutego 2017, 14:50

No, powiedz mamie, że musi PORZĄDNIE obciąć te pazury, bo to już są szpony. :o Jego to już na pewno boli, bo aż mu nóżkę wykrzywia. :( Podetnij od razu, jeżeli jesteś w domu.
Podam Ci linki , jak powinno się obcinać pazurki.
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=115
https://swinkiporadnikswinkimorskie.wor ... -morskiej/


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: befana30 » 26 lutego 2017, 14:50

Oj, Caviova ma racje- pazury do przyciecia i to bezzwlocznie, juz mu sie podwinely niesamowicie co utrudnia chod i tworzy baze do roznych schorzen; na Forum jest mase watkow na temat przycinania i pielegnacji pazurkow, wiec zapraszam do lektury.
Guzek- nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam ze zdjecia, ze znajduje sie tam gdzie Twoj kciuk..? tam gdzie widac lekko zaczerwieniona skore? czy to moze tak odstajace udo? bo calkiem mozliwe, ze zgrubienie moze wynikac na skutek choroby skory sugerujac sie ta zaczerwieniona skora, takze tym bardziej trzeba isc na kontrole do weterynarza.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: KasiaKK » 26 lutego 2017, 15:21

Guzek nie jest szczególnie widoczny ale kontrola weterynarza zdecydowanie się przyda a na pewno nie zaszkodzi. No i w razie czego wet pazurki porządnie obetnie ;)

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: Caviova » 26 lutego 2017, 15:28

Taak, w ostateczności, jeżeli nie umiecie przyciąć pazurków, to wet wam przytnie. Ale podciąć trzeba w błyskawicznym czasie, bo on nie może w takich pazurkach chodzić. :o Dlatego ja bym przycięła chociaż trochę dzisiaj, a do weta iść najdalej za 2-3 dni, i wtedy przyciął by dokładniej.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Guz po prawiej stronie

Postautor: Kotone » 26 lutego 2017, 21:06

Nie wygląda to jakoś specjalnie groźnie ale kontrola u weta na 100 procent musi być gdyż nigdy nic nie wiadomo a lepiej dmuchać na zimne. No i te pazury...wyobrażasz sobie siebie chodzącą w tak długich paznokciach u stóp? Raczej nie prawda? To samo dotyczy prosiaczka a więc błagam zajmij się tym jak najszybciej.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Dołącz do nas