Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oddychanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Oddychanie

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 9 marca 2017, 16:07

Hej... mam problem (przedstawię wam sytuację)

Leże sobie ze świnką przy piersi i oglądam serial. Spojrzałam na nią a ona się nie ruszała, wziełam ją no i była sztywna. Bałam się że umarła ale ona po chwili tak jakby ''ożyła". Wiecie co się stało? Jak w przypadku stracenia oddychania zrobić śwince sztuczne oddychanie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Oddychanie

Postautor: Renika » 10 marca 2017, 1:09

Bardzo podejrzana sytuacja. Z pewnością poszłabym do weterynarza i zbadała czy świnka nie ma problemów z sercem. Jeżeli jest przerost mięśnia sercowego to mogą wystąpić duszności i śmierć np. podczas snu.


Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Re: Oddychanie

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 10 marca 2017, 18:57

Renika pisze:Bardzo podejrzana sytuacja. Z pewnością poszłabym do weterynarza i zbadała czy świnka nie ma problemów z sercem. Jeżeli jest przerost mięśnia sercowego to mogą wystąpić duszności i śmierć np. podczas snu.



Już jest lepiej. Już normalnie oddycha i jest wszystko ok. Napisałam to po prostu bo się bardzo przestraszyłam.


Kaysa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, 11:05
Kontaktowanie:

Re: Oddychanie

Postautor: Kaysa » 10 marca 2017, 22:21

A może świnka po prostu czegoś nasłuchiwała lub się zawiesiła. U mojego świniaka jest czasami podobnie. Sztywnieje i na kilka sekund przestaje oddychać ale to przez obce dla niego dźwięki. Może twoja świnka coś usłyszała i się wystraszyła.


Juliuszjulajulcia123
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 5 grudnia 2016, 19:56
Świnki morskie: Moja świnka ma na imię Łatka.
Kontaktowanie:

Re: Oddychanie

Postautor: Juliuszjulajulcia123 » 11 marca 2017, 12:20

Kaysa pisze:A może świnka po prostu czegoś nasłuchiwała lub się zawiesiła. U mojego świniaka jest czasami podobnie. Sztywnieje i na kilka sekund przestaje oddychać ale to przez obce dla niego dźwięki. Może twoja świnka coś usłyszała i się wystraszyła.



Już wiem o co chodzi. Po prostu przyszła do mnie koleżanka której świnka nigdy nie widziała no i moja koleżanka powiedziała coś do mnie dosyć głośno no i może to przez to.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Oddychanie

Postautor: Żaneta_Radom » 12 marca 2017, 14:46

Raczej się wystraszyłam i skamieniała. Świnki w sytuacjach dla nich groźnych nieruchomieją.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas