Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jest chora?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Morphifry
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 grudnia 2016, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Peppa ♥
Kontaktowanie:

Jest chora?

Postautor: Morphifry » 14 marca 2017, 23:20

Zauważyłam dzisiaj u mojej świnki, że koło oczka brakuje jej kawałek sierści, wcześniej tego nie było i boję się, że to jakaś grzybica czy coś... Wstawię zdjęcie, pomóżcie :( U drugiej świnki zauważyłam coś podobnego, ale jest to mniejsze, odkąd tą drugą mamy (od lutego) ma ona na czubku główki takie malutkie puste miejsce bez sierści, coś jak przedziałek, możliwe że od początku była chora i zaraziła tamtą świnkę? Nie wiem już co robić, ile takie leczenie mniej więcej kosztuje, jeśli rzeczywiście coś im jest?
17310681_1442849362433222_813168717_o.jpg

Obrazek

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Jest chora?

Postautor: Konto usunięte » 15 marca 2017, 7:03

Na zdjęciu nie widać za wiele, ale jest to miejsce typowe dla grzybicy. Czy ten obszar jest suchy? Wygląda inaczej niż zdrowa skóra? Na dobry początek możesz kupić w aptece krem Clotrimazol (kosztuje od 2-4zł) i smarować zarażone miejsca cienką warstwą 2 razy dziennie przez ok. tydzień. Jeśli będzie zauważalna poprawa to smarujesz tak ok. 3-4tyg. Gdyby jednak poprawy nie było musisz iść do weta po mocniejsze leki np. Imaverol. Za 1 strzykawkę do rozmieszania w wodzie zapłaciłam 1zł + wizyta. Wszystko generalnie zależy od wielkości miasta i specjalizacji/doświadczenia lekarza. Najlepiej będzie jak pójdziesz do kogoś polecanego tutaj na forum. Link z adresami http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Jest chora?

Postautor: KasiaKK » 15 marca 2017, 8:39

No faktycznie z pewnością nie jest to norma dla świnek. Kontrola u weterynarza na pewno nie zaszkodzi a może uratować prosiaczka lub zapobiec poważniejszym problemom - szybko wykryte łatwiej i szybciej się leczy. Koszty są niewielkie w granicach 30-40zł z lekami powinno się zamknąć a często mniej - weterynarze mają różne cenniki.
Młode świnki jednak czasami miewają takie przetarcia sierści, które nie są chorobowe bo wciskają się w różne miejsca w klatce ale jeżeli nic im nie dolega to weterynarz zapewne nie policzy nic albo 10 zł za kontrolę.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas