Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Choroba skury na zadku

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Choroba skury na zadku

Postautor: Lara1234 » 21 marca 2017, 10:50

POMOCY!!
Moja świnka Florka (3 lata) ma pod sierścią na zadku luszczaca sie skure. Miejscowo odpada jej wierzchnia skora z włosami. Bylam z tym u weta juz z 5 razy. Wet dał mi szampon do kapieli i wykapalam ja. Nic nie pomoglo. Dostalam tez od weta tabletki na zdrowa skora i siersc, i nie pomoglo. Florka wszystkie czynnosci zyciowe wykonuje calkiem normalnie. Je, pije (ostatnio mniej bo dostaje wiecej warzyw), chodzi. Nie popiskuje nie drapie sie ani nic! A na zadku ma ta zluszczona skore. Jak dotykam ja w te zmienione miejsca to nie popiskuje ani nic. Wiecie jak moge jej pomóc?

Do tego zauwarzylam pod "Pacha" ma strupki ulozone w rowna linie. Watpie rzeby sie przeciela bo juz z trzy razy takie miala a potem sie leczylo.

PS: Probka skory z Florci byla w labolatorium i nic nie wychodowali, wiec grzybica to nie jest...

Pps: Druga moja swinka Wisienka tez miala takie ranki pod pacha ale calkiem wyzdrowiala i jest dobrze..........

Pps: RATUNKU!!!!!!


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: madzia0902 » 21 marca 2017, 19:06

Może alergia na coś? A może to po prostu gruczoł tłuszczowy który ma każda świnka? ale to to by raczej weterynarz zauważył.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: Peggy » 21 marca 2017, 19:23

Hm, znajomej świnka miała przesuszoną skórę na uszach i schodziły płatkami. Znajoma smarowała je tribioticem i pomogło. Może Ty też spróbuj? Może zwyczajnie wypłukała jej się flora bakteryjna jakoś i ma przesuszoną skórę?
Spróbuj smarowanie tribioticem, bo to i nawilża i jest z antybiotykiem.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: Lara1234 » 21 marca 2017, 19:58

Spróbuje tym tribioticem....

A tak ogólnie to to zaczelo sie na poczatku sezonu grzewczego...


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: Peggy » 21 marca 2017, 20:04

No to przesuszenie skóry, dlatego mówię tribiotic i zobaczymy po paru dniach czy to się zmieni :) jakby co to może pójdziemy w coś bardziej nawilżającego i delikatnego jak dla dzieci. Póki co głowa do góry, czarne myślenie na bok! Racjonalne może być, ale nie czarne ;) !

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Lara1234
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 6 marca 2017, 17:20
Świnki morskie: Florka, Wisienka
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: Lara1234 » 5 października 2017, 11:43

Moja Florcia wyzdrowiała z "dziwnego czegoś na zadku" i ma tam świeżutką sierść już nawet całkiem długą, za to ranki które miała pod pachą zmieniły miejsce i są w trzech miejscach na brzuszku i pod brodą. Wiecie jaka może być tego przyczyna? Weterynarz nie wie... Ugh...


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Choroba skury na zadku

Postautor: Kluzka » 5 października 2017, 15:35

Lara1234 pisze:Weterynarz nie wie... Ugh...


Weterynarz specjalista od egzotyków? Wątpię. Być może jest to grzybica, świerzb. Chorób skóry jest wiele, ale tylko specjalista jest w stanie poprawnie je zdiagnozować i wprowadzić odpowiednie leczenie. Wizyta u weta konieczna.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas