Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ratunkuuuuu!!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Czelsi » 24 marca 2017, 21:14

Witam :) jestem Tu nowa i kompletnie nie wiem co robić :( chociaż mialam juz swinke jako panienka ale nie przypominam sobie aby z tamta byly jakis problemy. Wiec tak...mamy swinke rozetke od tygodnia w domu.bardzo szybko sie oswoila i ogolnie jest ufna. Wszystko wskazywalo na to ze okaz zdrowia...az do teraz..od 3 dni strasznie sie drapala i kolo oczka zrobilo sie takie jakby suche miejsce bez wloskow ..wczoraj pojechałam do weta i powiedzial ze sa pasożyty. .Czelsi dostala masc na kark oraz zastrzyk ze sterydem. Wete powiedzial ze nie powinna wogle sie drapac..ale cóż drapie sie. Dzis kolejna wizyta i dostalam szampon Hexoderm ..swinka wykapana (stres jak cholera) ,wysuszona DALEJ SIE DRAPIE !!! Nie wiem co mam robic. Aaaa zapomnialabym caly czas wydaje dzwieki. Nie wiem jak je opisac..chrumkanie z popiskiwaniem..zadowolenie ze zdenerwowaniem?,,,hmmm.. nie wiem czy to wogole jest cos wspólnego. ...Bardzo chce jej pomóc. ..dlugo trwa takie leczenie? Wyleczalne jest? Przechodzi to na ludzi? Mam dzieci( 12-13l)ktore chca ją głaskać ..moga?czy zabronic kontaktu??? Pomóżcie! !!!!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Peggy » 24 marca 2017, 21:32

Jesli pasozyty to dzieciom bym raczej sie nie dawala zblizac..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: MixQQ » 24 marca 2017, 22:09

Wyleczalne jak wszystko, tylko trzeba szybko reagować, te zwierzaki są 5 razy delikatniejsze niż małe dzieci.. ja swojego już miesiąc leczę z pasożyta, dostawał regularnie co czwartek 1 zastrzyk przez około 4 tygodnie, i jest poprawa :) Co do głaskania to ja go głaskałem i miałem to gdzieś, ale ręce i tak zawsze myłem =)
Ostatnio zmieniony 24 marca 2017, 22:14 przez MixQQ, łącznie zmieniany 2 razy.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: chocolate Monster » 24 marca 2017, 22:13

Świnka pewnie z zoologa?
Poszłaś do gryzoniowego weta?Taki od piesków i kotków nic nie zdziała.Moja świnka się drapała ,psio-koci wet dał jakąś maść i nic nie przeszło..


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Kotone » 24 marca 2017, 22:19

Jeśli to wszoły to spokojnie, na ludzi nie przechodzą. A czy byłaś u weta od zwierząt egzotycznych? Bo tylko do takich się chodzi ze świnkami. Zwykły weterynarz może źle postawić diagnozę i zaszkodzić. Możliwe, że ma wszoły ale oprócz nich może też mieć grzybicę albo świerzba wtedy ani ty ani dzieci dotykać jej nie powinniście chyba że przez rękawiczki jednorazowe. Jeszcze jedno pytanie, czy po wizycie u weta a przed umieszczeniem tam z powrotem świnki zdezynfekowałaś klatkę i wszystko co było wewnątrz łącznie ze zmianą podłoża na nowe, a także okolice klatki bo te dziadostwo rozłazi się wszędzie i nawet po wykąpaniu świnki mogło na nią z powrotem wleźć. A więc zrobiłaś to wszystko? Bo jeśli nie to nic dziwnego że świnka dalej się drapie ale jak już mówiłam w grę równie dobrze może wchodzić świerzb lub grzybica.
Świnki na ogół wydają cały czas jakieś dzwięki to normalne. Jeszcze jedna rzecz świnki nie powinno trzymać się samotnie bo jest wtedy nieszczęśliwa musi mieć kompana tej samej płci. To jest żelazna zasada, prosiaki muszą być minimum dwa a jak nie możesz mieć dwóch to nie bierz wcale. Być może wydaje te dźwięki bo czuje się samotna, nie ma z kim pogadać, pozaczepiać się poganiać...To są zwierzęta silnie stadne. Spraw jej towarzystwo. Wracając do pasożytów to porozmawiaj z innym weterynarzem jeśli ten u którego byłaś jest jedynie psio-koci a nie typowo od gryzoni. Tylko tak jej pomożesz.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Peggy » 25 marca 2017, 7:40

Ale jednak póki nie masz pewności co to za pasożyt ja bym nie ryzykowała i dzieci poprosiła by się póki co od głaskania wstrzymały.
Jak będzie już wiadomo co to za syfik się podłączył pod prośka to sama już będziesz wiedziała, czy możesz im zezwolić na kontakt ze świnką czy też nie :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Czelsi » 25 marca 2017, 8:24

:lol: Dziękuję wszystkim za podpowiedzi..Tak swinka z zoologicznego (teraz jestem wsciekla). Co do sprawy leczenia..po powrocie od weta klatla byla starannie wyczyszczona,również po kapieli. ..zaraz znów jej wysprzatam...tak mi jej szkoda..ciagle sie drapie. ..u weta bylam normalnego poniewaz mieszkam w małej miejscowości i typowo od gryzoni to 200km ode mnie ..a co do drugiej swinki to sie zastsnawialismy ale moja swinka z mlodych lat byla sama i byla szczęśliwa..zyla 10 lat więc to chyba zależy czy poswiecamy jej duzo uwagi aby nie czuła sie samotna ..no nie wiem. .zastanowimy sie...teraz skupiamy sie na leczeniu Czelsi . Dam znac co u weta
No cóż dzis tez pojedziemy . .


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: chocolate Monster » 25 marca 2017, 13:11

Żadnej świncw nie wystarczy towarzystwo człowieka.Czy tarzasz się z nią w jej moczu?Jesz razem z nią boby?Leżysz na najbardziej zasikanym legowisku?No wlaśnie,nie.Mi też się wydawało ,żw Stefan[*] był sam szczęśliwy,ale porównując do duetu G&H to to nie było szczęście


Czelsi
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 marca 2017, 20:43
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Czelsi » 25 marca 2017, 15:34

Wrocilismy od weta..dobra wiadomosc! zadnych juz pasożytów na ciałku nie widać ..Czelsi dostala jeszcze zastrzyk poniewaz sie drapala...kopelki do oczka dalej uzywamy....po powrocie znów cala klatka wymyta,akcesoria stare wyrzucone i zakupione nowe....wparzone....zamowilismy ta mate vetbed (jakos tak) ale zanim dojdzie we wtorek to klatke wylozylismy tymi matami dla pieskow (do nauki czystości ) poniewaz psozyty mogly znajdowac sie w trocinach (tak mowi weta)...cóż Czelsi chyba sie podoba..biega zadowolona, podskakuje....ale najważniejsze aby sie juz dzis nie drapala. Takze do poniedziałku obserwacja. ...trzymajcie kciuki...


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Ratunkuuuuu!!!

Postautor: Caviova » 25 marca 2017, 15:44

A czy było to ocenione tylko "na oko", czy zostały pobrane zeskrobiny, i obejrzane pod mikroskopem?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

  • Dołącz do nas