Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Brudny nosek

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Brudny nosek

Postautor: Figa » 1 kwietnia 2017, 19:52

Zauważyłam, że mój prosiak ma od kilku dni brudny nosek - tzn. nie jest to żaden strupek ani krostka, na pewno nie są to też resztki/ślady jedzenia. Po wytarciu jej tego wacikiem przez kilka godzin jest dobrze, a potem znów takie zabrudzenie się pojawia. Świnka nie kicha, nie ma żadnej zmiany w jej zachowaniu. Nie traci na wadze, je i pije normalnie, nie drapie tego noska, nie ma też żadnych zmian na pyszczku i na wargach. Ktoś wie, co to może być?


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Dona » 1 kwietnia 2017, 21:50

Spróbuj dołączyć zdjęcie.


Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Figa » 1 kwietnia 2017, 21:58

Wygląda to w ten sposób. Jak jej to wytrę to przez jakiś czas nosek jest czysty, a po kilku lub kilkunastu godzinach znów się coś takiego pojawia.
Załączniki
WP_000138.jpg


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Kotone » 1 kwietnia 2017, 22:16

Hmm nie wygląda to jakby wychodziło z noska i miało ciemny kolor ponieważ wtedy mógłby to być świerzbowiec ale jak się przyglądam to tą jedną dziurkę co widać na zdjęciu ma czystą. Jeśli dasz radę to zajrzyj do uszka delikatnie czy aby stamtąd nic nie wyłazi ale nie wydaje mi się że to świerzb.To właśnie raczej wygląda jakby się czymś ubrudziła...A jak wyglądają odchody? Nie ma czasem biegunki? Bo może myjąc się po rozwolnieniu brudzi sobie ten nos. Sama już nie wiem co myśleć :confused:


Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Figa » 1 kwietnia 2017, 22:22

Uszka ma czyste, dziś sprawdzałam przy mizianiu. Nic brudnego ani podejrzanego ani w środku uszek ani za uszkami. Świnka nie drapie ani noska ani uszek. Biegunki nie ma i nigdy też (mam świnki od roku) nie miała ani ona ani jej koleżanka. Choć sama też szczerze mówiąc się zastanawiam, czy ona nie ma tego od bobków, może jakoś je noskiem trąca i rozwala, sama nie wiem. Bobki są normalne, bez cypelka, nie są plastelinowe, nie pachną brzydko, takie typowe świnkowe bobki :)


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Kotone » 1 kwietnia 2017, 22:38

Jeden z moich chłopaków ten jaśniejszy na przykład potrafi ubrudzić sobie pyszczek w podobny sposób jak np zje soczystego ogóra czy napije się wody a później zjada swoje bobki wtedy niestety tak to wygląda, jak dziecko po zjedzeniu czekoladowego loda :lol: O matko fuj, sama sobie obrzydziłam myśli xD Ale ja swojego obserwowałam długo i doszłam właśnie do tego w jakich sytuacjach ten brudek na jego pysku się pojawia i wiem że nie jest to nic niepokojącego. Natomiast u Ciebie nie mogę powiedzieć na sto procent że to jest to samo. Na wszelki niewielki przeszłabym się do weta na kontrole.


Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Figa » 1 kwietnia 2017, 22:45

Dziękuję Kotone, będę obserwować do poniedziałku i po weekendzie do weterynarza :) Trochę mało to przyjemnie brzmi, tym bardziej, jak później prosiaki dają nam całuski, no ale "miłość ci wszystko wybaczy" :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Darom » 2 kwietnia 2017, 8:28

Mi świnki nie dają całusków żadnych. One tylko kwiczą żeby im dać żreć nawet mimo tego, że mają pełną michę żarcia.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: Peggy » 2 kwietnia 2017, 8:36

Figa pisze:Dziękuję Kotone, będę obserwować do poniedziałku i po weekendzie do weterynarza :) Trochę mało to przyjemnie brzmi, tym bardziej, jak później prosiaki dają nam całuski, no ale "miłość ci wszystko wybaczy" :)

dokładnie :naughty: , plus świadomość, że te ich kupki to bobki twarde i nie niebezpieczne dające na kilometr :lol: no bo po psim...odchodku jakoś sobie tego nie wyobrażam. :lol:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Brudny nosek

Postautor: SwinekDuduś » 2 kwietnia 2017, 9:22

Może to pozostałość po kupkach? Twój pan może jest smakoszem cekotrofów? ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

  • Dołącz do nas