Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Kotone » 10 kwietnia 2017, 10:56

To co powiem może wydać sie okrutne ale dziewczyno wszystko robisz źle. Jeśli od roku czasu w ten sposób karmisz świnkę to nic dziwnego że choruje. Nasze świnki są karmione tą jak ty to nazywasz chemią ze sklepu i są całe i zdrowe natomiast twoja karmiona samymi swojskimi rzeczami NIE. Mówi ci to coś? Źle opiekujesz sie zwierzakiem dlatego ona teraz umiera. Możesz sie zapierać i dalej twierdzić że prawimy ci tylko morały ale niestety pogódź sie z tym że rozmawiasz z ludźmi dużo bardziej doświadczonymi względem świnek od ciebie. Ba! Ty nie masz bladego pojęcia o opiece właściwej opiece nad świnkami morskimi. Dowodem na to jest stan twojego biednego prosiaczka. Możesz skorzystać z rad dotyczących dokarmiania ale bez leczenia u weterynarza zwierzak nie ma szans na przeżycie i żadne domowe sposoby jej nie uratują. Tak sie kończy niewiedza opiekunów nie wspominając o braku odpowiedzialności za życie żywego stworzenia i przedmiotowym traktowaniu. Ciekawe czy ciebie też rodzice wymienią na nowy model jak sie zepsujesz. Brak słów.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Kluzka » 10 kwietnia 2017, 10:57

Jezus Maria, mam wrażenie że sprowadziłaś tę świnkę do domu bez wiedzy rodziców i uznali, że teraz to twój problem. Jeśli chcesz jej pomóc to przede wszystkim oddaj ją komuś, kto będzie potrafił się nią zająć. I absolutnie nie sprowadzaj sobie kolejnych zwierząt. Swoją drogą, chemia z paczki jest w stanie zapewnić śwince znaczną większość tego, czego potrzebuje z pożywienia. Ty nie potrafiłaś zapewnić jej nawet połowy z tego. Smarowanie kremem do rąk uważam za conajmniej średni pomysł.
Popytaj czy ktoś jest w stanie się nią należycie zająć, ewentualnie faktycznie, jak już zostało napisane, zwróć się do SPŚM.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Caviova » 10 kwietnia 2017, 10:59

Batman pisze:Bo jak jest w dobrym stanie to nie ma czego szukać :)

Off top:
Jeżeli świnka ma ponad 1300g mogę odkupić :P


BATMAN, CZY MOŻESZ OPANOWAĆ SIĘ CHOCIAŻ W TAKIEJ SYTUACJI?! HA, HA, JAKIE ŚMIESZNE! NO BOKI ZRYWAĆ! :censored:


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Batman » 10 kwietnia 2017, 11:04

Chemia z paczki to co najwyżej dodatek do chrupania.
Bo kiedyś tej chemii nie było a świniaki nie powstały w tym wieku ;)

Ale fakt - chemia. Produkty dla ludzi faszerowane na potęgę a co dopiero karma dla zwierząt ;)

Nie mogę się opanować - ale możesz nie czytać moich postów - polecam.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: chocolate Monster » 10 kwietnia 2017, 21:32

Współczuję Twojej śwince .Ona teraz się okrutnie męczy przez Ciebie.To co przeczytałam w Twoich postach mnie rozwaliło...Biedna świnka.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: madzia0902 » 11 kwietnia 2017, 12:44

Batman przestań się udzielać bo Twoja wiedza na temat świnek morskich jest zerowa, a jeszcze jakieś dziecko się Ciebie posłucha i będzie miało problem.


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Nataliia » 11 kwietnia 2017, 21:18

Swineczkamala pisze:Mam swinke niecaly rok. Od jakiegos czasu zaczela strasznie sie drapac i ma plamy bez futerka na grzbiecie i przy tylku. Nie wiem dlaczego ale od wczoraj nic nie zjadla. Mama powiedziala, ze nie pojedziemy do weterynarza bo najblizszy 30km od nas jest i taniej wyjdzie kupic nowa swinke jak ta zdechnie niz jechac do weterynarza. Siedze i placze i nie wiem co zrobic. Jak pomoc mojej swince? Jest taka slodka i kochana. Tata mowil zeby wykapac ja a pozniej natrzec weglem tam gdzie sie drapie. Nie wiem co zrobic. Slome, siano i karme ma z naszych zbiorow z tamtego roku i wszystko bylo dobrze. Co z nia zrobic aby przezyla?



I co z Twoją świnką?


Krzysztof Jabłoński
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 5 listopada 2017, 23:03
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie mojej swince :( Ona umiera :(

Postautor: Krzysztof Jabłoński » 22 lutego 2018, 20:57

Lecę z pomocą! Daj jej ogórka lub sałatę i letnia wodę a na podłoże musi mieć jakiś kocyk albo trociny lub takie dla kotów jeśli umrze kup se druga ale z Hodowli!!!!!!!!!! Z zoologicznego są chore a twoja prawdopodobnie ma pasorzyt lub jakąś chorobę, jeśli ma plamki to może być normalna zależy czy na skórze czy na sierści


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

  • Dołącz do nas