Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Swinka skinny- pasek na nosku

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Swinka skinny- pasek na nosku

Postautor: Moreni » 25 kwietnia 2017, 21:05

Kotone pisze:W takim razie dlaczego wet od gryzoni stwierdziła że to grzybek? I nawet tak wygląda...Ja jednak byłabym z tym ostrożna, bo po samym zdjęciu ciężko tak naprawdę postawić diagnozę. Nie neguję tego co powiedziała Moreni być może się nie myli, ale ostrożności nigdy za wiele. Obserwuj czy to to się nie rozwija, tak na wszelki wypadek ;)


Podejrzewam, że wolała się upewnić (akurat czubek nosa i okolice oczu to charakterystyczna lokalizacja grzybicy) - w końcu kiedy kuracja przeciwgrzybicza nie przyniosła zmian, kazała zostawić w spokoju. Przy zakażeniu grzybiczym płatki schodzącej skóry są miękkie i przypominają łupież, przy hiperkeratynizacji są twarde jak gadzie łuski (co Martuśka1236 pewnie potwierdzi). Osobiście, jeśli zmian nie ma nigdzie indziej, sierść się nie przerzedza a prosiak nie drapie, nie panikowałabym. Oczywiście zawsze można przejść się jeszcze na konsultację do innego weta, tak dla pewności. :)


Awatar użytkownika

Martuśka1236
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 20:27
Kontaktowanie:

Re: Swinka skinny- pasek na nosku

Postautor: Martuśka1236 » 25 kwietnia 2017, 21:09

Cały czas obserwuję :) zaufanie do naszej Pani weterynarz mam bo już na kilku wizytach z naszymi prośkami byliśmy ale wolałam spytać sie tutaj na forum o opinie bo tak jak mówiłam nigdy nie miałam styczności z czymś takim :) A w sumie różnie to bywa. Też nie pomyślałam żeby telefonicznie porozmawiać jak narzeczony był z nim na wizycie ( a jak to facet uslyszal ze jest okej nic groznego to jest okej a skad to sie bierze itd to już nie dopytał :D ) . Za jakiś czas będziemy musieli zrobić Leosiowi badania krwi także sama osobiscie sie o wszystko wypytam :) dzięki za wszystkie rady :)


Martuśka1236
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 20:27
Kontaktowanie:

Re: Swinka skinny- pasek na nosku

Postautor: Martuśka1236 » 25 kwietnia 2017, 21:12

No właśnie próbowałam mu to troszkę oczyścić ale jest to własnie tak jak napisałaś twarde i ciężko schodzi także już nie chciałam go męczyć i zostawiłam mu ten nosek w spokoju


Konto usunięte

Re: Swinka skinny- pasek na nosku

Postautor: Konto usunięte » 26 kwietnia 2017, 8:21

Moreni pisze:To hiperkeratynizacja, u niektórych świnek po prostu jest. Moja Momo tak ma.
Ani to groźne, ani zaraźliwe, czasem znika samo, częściej zostaje prosiakowi do końca życia. Zupełnie nie przeszkadza. Nie wiadomo, dlaczego się pojawia (u Momo pojawiła się mniej więcej, kiedy skończyła rok). Niektóre teorie wiążą ją z aktywnością hormonalną, inne z działaniem jakiegoś gruczołu skórnego w okolicach nosa. Jeśli nie pojawia się nigdzie indziej, nie ma się czym przejmować - można czasem spróbować delikatnie ukruszyć, jeśli płytki są duże, jak u Twojej skinny.


Zgadzam się :) Moja świnka też to ma, ale cieniutki beżowy mały pasek. Usuwałam to 2 razy i za każdym razem powraca. Smarowałam Tridermem/Clotrimazolem nic nie działa, więc odpuściłam temat. Potwierdzam, że ta zmiana nie jest zaraźliwa. Świnki codziennie się ze sobą spotykają i druga tego nie ma :)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Swinka skinny- pasek na nosku

Postautor: Dona » 26 kwietnia 2017, 8:25

Dla 100 % pewności można poprosić weterynarza o pobranie zeskrobin do badania.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas