Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Pomocy

Postautor: Cavcia » 30 kwietnia 2017, 14:44

Moja świnka przy oddawaniu moczu wydziela z pupy jakies drobinki które BARDZO ŚMIERDZĄ. Liże to miejsce i wydobywa sie też śluz który zjada. Codziennie skacze po klatce jakby cos ją bolało tak podskakuje na tylnych nóżkach .Nie chce mi pozwolic na dotykanie swoich nog.Niewiem co sie dzieje a do weta mamy godzinę drogi! POMOCY!!! PS; tak jest juz kilka miesiecy :( Je normalnie i pije i sie zachowuje .Może niepotrzebnie sie martwię?


Awatar użytkownika

Trusienka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2017, 17:40
Kontaktowanie:

Re: Pomocy

Postautor: Trusienka » 3 maja 2017, 17:56

Witaj Cavciu :)

Na Twoim miejscu bym się nie martwiła. Nie opisałaś dokładnie Twojej świnki : (ile ma lat, czy miała dzieci, czy wzięłaś ją z hodowli, czy może z jakiejś farmy). Elementy wydają się być niepotrzebne, lecz są one bardzo istotne. Jednym z objawów niechęci Twojej świnki do dotykania może być po prostu ciąża. Dlatego musisz mi powiedzieć ile ma lat i czy masz ją jedną.
Przy sikaniu dziwne drobinki i śmierdzący zapach? Możliwe, że ma cieczkę i masz w tym przypadku do wyboru dwie opcje: albo jechać do weterynarza choćby przez tą jedną godzinę, a on wtedy powie Ci czy to rzeczywiście ciąża, albo czekać. Nie uwzględniłaś tego, czy ma duży brzuch. Poczekaj jeszcze jakieś 2 tygodnie i sprawdzaj ją codziennie nie dotykając za bardzo. Jak zobaczysz m.in. powiększające się piersi, albo coraz większe zaokrąglenie na dole przy nóżkach. Samice podczas ciąży są bardzo agresywne. Jeśli do tej w dietę Twojej świnki wchodziły np. bułki, wafle, prażona kukurydza czy jakieś chrupki - przestań. Dawaj jej dużo buraków ( na krwinki ) i jarmuż (na energię i witaminy). Oczywiście nie rezygnuj z innych warzyw. Podawaj jej codziennie Cebion w 10 kropelkach, a jeżeli ona rzeczywiście będzie w ciąży bardzo to pomoże. Proszę tylko, abyś odpisała czy miała kiedykolwiek kontakt z samcem i czy masz jeszcze jakąś świnkę. Wtedy będziemy mogły zastanawiać się co dalej.



Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
Trusienka :)


Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Pomocy

Postautor: Figa » 3 maja 2017, 18:11

Powinnaś udać się do weterynarza. Brzydki zapach jest objawem tego, że coś się dzieje. Z tymi burakami i jarmużem to też bym nie przesadzała: buraki, jak to warzywa korzeniowe, zawierają dużo wapnia i cukrów, a jarmuż jest z rodziny kapustowatych, więc może wzdymać. Radzę nie próbować na własną rękę, tylko jednak pojechać do weterynarza. Dużo zdrowia dla Twojego prosiaka ;)


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Pomocy

Postautor: Cavcia » 3 maja 2017, 19:00

To samiec i dostałam go na mikołajki w 2016 roku wiec to nie ciąża. Mam jedną świnkę :) Kupiłam w sklepie zoologicznym



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

  • Dołącz do nas