Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwna zmiana na skórze

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Misia123 » 8 maja 2017, 15:41

Zauważyłam że mój świniaczek wygryza sobie sierść na grzbiecie do tego stopnia że jest tam łysa plama. Na dodatek w tym miejscu gdzie ma wygryzione futerko są takie brązowe plamki i skóra jest jakby złuszczona. Gdzie indziej nie żadnych zmian za skórze. Naprawdę się martwię i proszę o pomoc. :( Spróbuję załączyć zdjęcie ale nie wiem czy się uda.
Załączniki
IMG_20170508_154430_824.jpg


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Caviova » 9 maja 2017, 20:22

Prawdopodobnie grzybica. Trzeba będzie wziąć się za leczenie, najlepiej na tą przypadłość działa Imaverol (do dostania u weterynarza).
Weterynarz już powinien poinstruować co i jak.:)

Ps. Może się okazać, że to jest jakaś inna choroba skóry/ pasożyt/ wygryzanie futerka ze stresu, jeżeli świnka jest sama*/coś innego. Więc najlepiej będzie zasięgnąć pomocy u DOŚWIADCZONEGO weterynarza.
Poniżej link do polecanych:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92


* Ale jeżeli są jeszcze inne zmiany na skórze, czyli tak jak mówisz, jakieś "brązowe plamki" czy łuszcząca sie skóra, więc prawdopodobnie to nie będzie to. Ale trzeba wziąć tę opcję też pod uwagę.


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Misia123 » 9 maja 2017, 20:23

Dziękuję bardzo lecę do weta


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Misia123 » 6 czerwca 2017, 15:58

Niestety muszę wrócić do tego tematu. Byłam u weterynarza, powiedział że to grzybica. Kazał mi kupić FUNGIDERM. Zgodnie z zaleceniem lekarza stosuje co dwa dni. Jednak po dwóch tygodniach nie widać żadnej różnicy. Jak długo powinnam to jeszcze stosować ? Czy do wypsiukania całej butelki (100 ml) ? Wet powiedział że jak nie pomoże trzeba będzie zrobić wymaz. Kiedy powinnam się do niego udać?


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: strzyga » 6 czerwca 2017, 16:50

Ja chodziłam do weta co tydzień. Wyliczanie świnki z grzybicy zajęło ok. Miesiąc


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Kluzka » 6 czerwca 2017, 18:14

Leczenie grzybicy jest ciężkie, długotrwałe i niestety bardzo często to dziadostwo lubi wracać. Jeśli przepisany lek nie pomaga, powinnaś znowu odwiedzić weterynarza. Pewnie przepisze coś silniejszego i zrobi dokładniejsze badania, wymaz i podejmie decyzję co dalej. Trzymam kciuki za wyzdrowienie świnki :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Darom » 6 czerwca 2017, 18:33

Misia123 ja mam podobnie jak Ty i robię to co mi kazał weterynarz świnkowy i powiem Ci, że świnki pomału wracają do zdrowia. Spróbuj i Ty. Czyli:
- Kup sobie szampon dla świnek Nizoral 2% 120 ml
Tym szamponem umyj świnkę chorą co dwa albo co trzy dni o jednakowej porze.
Jak namoczysz całą świnkę tym szamponem - prócz oczywiście główki - to odczekaj 5 minut, żeby świnka przez 5 minut miała ten szampon na sobie i dopiero po 5 minutach ten szampon spłukujesz letnią wodą ze świnki.
- Potem od weterynarza dostajesz w strzykawce Imaverol, który sobie w domu tak kilka kropelek dajesz do jakiegoś pojemniczka i rozcieńczasz to z wodą aż zrobi się taki mus, którym potem jakimś patyczkiem do uszu najlepiej smarujesz te ranki świnki. Ten proces robisz codziennie. Chyba, że weterynarz zaleci inaczej.
- I podawaj śwince witamine C w postaci syropu Imonu Glukan , który po otwarciu musisz trzymać w lodówce
Zrób tak jak Ci pisze i to pomoże Twojej śwince. Moim świnkom to pomaga. :)


Konto usunięte

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Konto usunięte » 6 czerwca 2017, 20:00

1ml Imaverolu miesza się z 50ml letniej wody .


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Misia123 » 7 czerwca 2017, 14:43

Dziękuję bardzo za pomoc! Darom- gdzie mogę kupić ten szampon bo niestety mi lekarz przypisał tylko ten fungiderm


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Dziwna zmiana na skórze

Postautor: Kotone » 7 czerwca 2017, 15:54

Nizoral w saszetkach dostaniesz w każdej aptece.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

  • Dołącz do nas