Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja Zosia umiera

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
lesny
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:55
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: lesny » 29 maja 2017, 18:21

Właśnie bardzo bym chciał młode świnki ale narazie czekam na odzew SPŚM.


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: chocolate Monster » 29 maja 2017, 22:06

SPŚM nie jest żadną hodowlą czy sklepem sklepem zoologicznym i nie kupuje się tsm zwierząt,lecz się je adoptuje.Sa tam świnki zarówno starsze,po przejściach jak i młode,urodzone przez tymczasy bądź kinderniespodzianki oddane przez innych


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Darom » 29 maja 2017, 22:17

I tą świnkę z SPŚM odbiera się za darmo od tak ? jedziesz wybierasz i zabierasz ? :hmmm:
I co znaczy urodzone przez tymczasy ? :distrustful:


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: ŚwinkoLubka » 29 maja 2017, 22:22

Nie adoptowałam nigdy świnki, ale to chyba wygląda inaczej. Na początku musisz się zgłosić, że chcesz adoptować świnkę, potem jest wizyta przedadopcyjna, a potem, jak warunki i wszystko jest ok, dostajesz świnkę. A wybierasz przez stronę SPŚM (swinkimorskie.eu), bo te świnki nie są jak psy w schronisku, tylko opiekują się nimi poszczególne osoby, które mieszkają w różnych częściach Polski. Ale tak, za darmo.


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: ŚwinkoLubka » 29 maja 2017, 22:25

A tymczasy to świnki które przebywają u osób, od których się je adoptuje. Są tam chwilowo i czekają na tzw. dom stały. A co znaczy "urodzone przez" to ci już chyba nie muszę tłumaczyć. Wszystko masz na stronie SPŚM :)


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: chocolate Monster » 29 maja 2017, 22:25

Nie.Wybierasz świnkę.Piszesz do jej Domu Tymczasowego,który może Ci zadać parę pytań w wiadomosci prywatnej.Następnie umawiasz się na wizytę przedadopcyjną.Wtedy wolotnariusz przychodzi do Ciebie i sprawdza czy masz odpowiednie warunki,czy jesteś świadomy ile żyje świnka etc.DT po skontultowaniu się z owym wolontariuszem decyduje czy wyda Ci świnki czy nie.Później jeszczr kwestia transportu
Do Stowarzyszenia czasami trafiają świnki w ciąży,które to rodzą swoje dzieci w DT i ich dzieci również są do adopcji


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Darom » 29 maja 2017, 22:27

ŚwinkoLubka pisze:Nie adoptowałam nigdy świnki

A skąd masz świnkę morską swoją ? jeśli mogę zapytać :idgi:



Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: ŚwinkoLubka » 29 maja 2017, 22:43

xD A co to jest pseudogodowla? Czy to coś związane z psami? Na pewno nie wspieram żadnej pseudogodowli, nawet psa nie mam :rotfl:
A swoją świnkę nieświadomie kupiłam w zoologicznym :( , nie znałam się wtedy na tym. Żałuję, że nie zaadoptowałam, ale za nic nie oddałabym Milci. Ale o adopcji trochę przeczytałam na stronie SPŚM i mniej więcej wiem na czym polega.
Choco- napisałam tak jak ty, tylko mniej ogólnie. A przynajmniej to samo miałam na myśli.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Batman » 29 maja 2017, 22:45

ŚwinkoLubka pisze:O nie, nie zgadzam się. Każdy grosz na świnki z zoologa umacnia pseudohodowlę, a adoptując świnkę, to tak jakbyś adoptował psa, świnki do adopcji oczekują na nowy, kochający dom. Lepiej adoptować.
A o transport nie musisz się martwić, możesz adoptować nawet z drugiego końca kraju ;)


Cytowałem słowo z Twojego postu. Nie używaj słów jeśli ich nie rozumiesz bądź nie istnieją ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości

  • Dołącz do nas