Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja Zosia umiera

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Darom » 4 czerwca 2017, 11:48

Dona pisze:Proponuję kupować opakowania 2,5 kg. Najtaniej wychodzi w zooplusie, przy kupnie 2 opakowań, niecałe 13 zl/kg.

Tam piszę, że 34,80zł za 2,5 kg jest przecena z 39,80zł. Za kilo jest podana cena 13, 92 zł. Więc nie wprowadzaj w błąd nie potrzebnie.


Awatar użytkownika

lesny
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:55
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: lesny » 4 czerwca 2017, 12:00

Zamknę w szczelnym opakowaniu i zobaczę ile wytrzyma, chłodne, ciemne i suche miejsce też się znajdzie. W przyszłości już nie będę szalał z ilością karmy.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Dona » 4 czerwca 2017, 14:10

Darom pisze:
Dona pisze:Proponuję kupować opakowania 2,5 kg. Najtaniej wychodzi w zooplusie, przy kupnie 2 opakowań, niecałe 13 zl/kg.

Tam piszę, że 34,80zł za 2,5 kg jest przecena z 39,80zł. Za kilo jest podana cena 13, 92 zł. Więc nie wprowadzaj w błąd nie potrzebnie.

Darom, czytaj że zrozumieniem proszę, a potem pouczaj innych. Cena którą podajesz jest przy kupnie 1 opakowania. Przy kupnie 2 opakowań cena jest niższa i wychodzi niecałe 13 zł/kg.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Batman » 5 czerwca 2017, 18:24

W Krakvet to ja osobiście niczego bym nie kupował.
Gorzej niż na sortowni DPD...

http://www.bitiba.pl/shop/inne_zwierzet ... ich/586568
Tutaj mają taniej nawet niż w zooplusie.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Darom » 5 czerwca 2017, 18:57

A ja właśnie szukam fajnego poidełka dla świnek z mocowaniem do klatki ale nie mogę znaleźć nic co by mogło mnie zadowolić.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Batman » 5 czerwca 2017, 19:11

Kawałek drutu w gumowej oprawie Cię zadowoli.


lesny
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:55
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: lesny » 18 stycznia 2018, 9:38

Jedna z moich świnek w ciągu ostatnich kilku dni zaczęła kichać częściej niż zwykle. Od wczoraj kicha mniej ale pojawiła się przezroczysta wydzielina, ale tylko z lewej dziurki nosa? Dziwi mnie, że tylko z tej jednej dziurki. Świnka normalnie się zachowuje i ma apetyt. Oczy są lśniące, a sierść nienastroszona. Czy to przeziębienie? No i czy mam świnki rozdzielić? Bo ta druga jest zdrowa.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: Renika » 18 stycznia 2018, 13:36

Może coś jej wpadło do noska (sianko, trocina)? Obserwuj świnkę, jakby stan się pogorszył to trzeba skonsultować z weterynarzem.


lesny
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:55
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: lesny » 18 stycznia 2018, 14:43

Dokładnie ją obserwuje. Nigdzie nie mogłem dostać preparatu z witaminą C dla gryzoni, więc kupiłem Cebion dla niemowląt. Mam nadzieję, że ten preparat jest ok. Nie wiem tylko jak dawkować. Świnka waży 1080g.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Moja Zosia umiera

Postautor: ahimsa » 18 stycznia 2018, 15:58

Cebion myślę jest jak najbardziej okay :) Mojej śwince zalecił go weterynarz specjalista od małych ssaków i zwierząt egzotycznych. Było zalecenie, jeśli dobrze pamiętam (zgubiłam gdzieś kartkę, bo chciałam jeszcze się upewnić) 0.5 ml 1x dziennie - kiedy chorował -a świniak waży też około kilograma, obecny weterynarz co prawda nie specjalista ale powiedział, że on by dawał 0.1 ml jako taką zwykłą suplementację (no bo Bursztyn obecnie w miarę funkcjonuje dobrze), a więc jak mam dzień, że podaję mniej warzyw bogatych w witaminę C, czy coś mi się nie podoba - wilgotny nosek np. to daję tak z 0.3 ml. - mam taką strzykaweczkę insulinówkę i daję do pyszczka, albo jak mnie nie ma to ktoś z domowników polewa warzywa no ale to jest chyba mniej pewne. Zawsze też daję coś na zajedzenie po tej witaminie, jakiś przysmaczek, byle nie ogórek, bo podobno podawany w bliskiej odległości czasowej do witaminy C lub razem z nią sprawia, że witamina C się nie wchłania do organizmu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas