Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: MixQQ » 22 kwietnia 2018, 2:14

A czy towarzyszyły temu dziwne zachowania świnki? Np co chwilę zmieniał miejsce i chciał się tak jakby "położyć" do leżenia (kładł się i wstawał i tak cały czas) + popiskując przy tym.


Awatar użytkownika

liwia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 7:15
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: liwia » 22 kwietnia 2018, 6:50

Właśnie nie. On po prostu siedział w kącie. O jakiś 5 miesięcy nie leżał, nie prostował łapek jakby go bolały i siedział skulony w kącie. Nie zwracalismy na to uwagi bo myśleliśmy że nie ma ochoty leżeć. Do tego przestawał jeść swoją ulubioną karmę,ale o dziwo gryzł klatkę kiedy trzęśliśmy pudełkiem. Na dodatek mniej pił. Znaczy on ogólnie mało pił ale potrafił cały dzień nie pić. Myśleliśmy że on sobie pije kiedy nas nie ma.



liwia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 7:15
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: liwia » 22 kwietnia 2018, 7:46

Po prostu czuję się jakbym przez naszą głupotę i niewiedzę zagłodziła na amen. Czytałam że przerost ząbków powoduje zbyt miękki pokarm a on taki przez rok dostawał. Przpraszam że zawracam głowę. Czuję się po prostu odpowiedzialna za jego śmierć. Miał tylko 2,5 roku.(*) Nigdy sobie tego nie wybacze. Czytałam też że nieleczony przerost ząbków prowadzi do śmierci głodowej. Przepraszam po prostu potrzebowałam się wygadać.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: MixQQ » 22 kwietnia 2018, 8:29

Zęby zawsze można piłować, doświadczony weterynarz zrobi to bez najmniejszego problemu. Mój kolega ma królika, który też miał przerost i wszystko poszło bez problemu. Królik żyje dalej, więc wnioskuję, że problem był "jednorazowy". Zwierzak był z zoologicznego więc trzeba go było poskładać do kupy.

Nie ma co gdybać i tworzyć jakieś teorie co to mogło się przyczynić do jego śmierci. Bo w sumie i tak nic już nie zmienisz. Walczyłaś o niego, aby żył, miał u Ciebie dobrze bo żyło mu się dobrze. Marne to pocieszenie, ale taka jest prawda. Jakby było inaczej prosiak padł by po 4 dniach, a był z Tobą ponad 2 lata. Zrobiłaś co mogłaś, słowo "zrobiłaś" jest tu kluczowe, bo niektórzy ludzie po prostu nie robią kompletnie nic, by postawić prosiaka czy innego zwierzaka na nogi.



liwia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 7:15
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: liwia » 22 kwietnia 2018, 22:05

A ile twój miał?


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: MixQQ » 23 kwietnia 2018, 9:50

Mój miał prawie 5 lat. Po jego śmierci wziąłem tydzień później nowego prosiaka, który był mega chory. Trzeba go było poskładać do kupy i było to naprawdę mega satysfakcjonujące, gdy to się udało :) Prosiak jest teraz w 100% zdrowy.

Smutek po tamtym pozostał i pozostanie. Wspomnienia wracają, szczególnie, gdy patrzysz na jego zdjęcia w telefonie i przypomnisz sobie, jakie to były wtedy fajne czasy i okres w Twoim życiu a on był po prostu jego wspaniałą częścią.


liwia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 7:15
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: liwia » 23 kwietnia 2018, 15:27

O ja.. To fajnie. My właśnie też planujemy kupić dwie świnki :)


liwia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2018, 7:15
Kontaktowanie:

Re: Nagła choroba, prośba o informację, pomoc

Postautor: liwia » 24 kwietnia 2018, 6:32

I wracając do wcześniejszych tematów on nie umiał piszczeć i faktycznie jak leżał na moim bracie kiedyś to cały czas się obracał i nie mógł się ułożyć.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas