Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ranka za uszkiem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Ranka za uszkiem

Postautor: Sarah013 » 18 czerwca 2017, 23:24

Witam. Dzisiaj zauważyłam za uszkiem mojej świnki małą czerwoną rankę. Od miesiąca ma on towarzysza i zastanawiam się czy to drobne zadapanie czy może choroba skórna. Nie jest to jakaś duża otwarta rana. Mała czerwona kropka i obok podobnej wielkości złuszczanie jakby po strupku. Czy to może być swierzb? Przepraszam za słabą jakość zdjęcia.
Załączniki
2017-06-18 23.23.45.jpg


Awatar użytkownika

Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Sarah013 » 19 czerwca 2017, 7:31

Lepszej jakości zdjęcie. Od wczoraj jest gorzej. :(
Załączniki
2017-06-19 07.29.46.jpg


Konto usunięte

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Konto usunięte » 19 czerwca 2017, 7:47

Ciężko powiedzieć. Najczęściej atakuje grzybica. Jeśli chcesz mieć 100% pewność idź do weta. Możesz kupić w aptece krem Clotrimazol i smarować to chore miejsce 2-3 razy dziennie przez tydzień. Jeśli nie będzie żadnej poprawy obowiązkowo trzeba iść na wizytę. Grzybica przechodzi na ludzi, więc musisz trzymać wysoką higienę w klatce i myć ręce po każdym kontakcie ze świnką. Gdyby jednak krem pomagał to smarujesz zmiany ok. 3-4tyg. dopóki nie wyrosną nowe włoski.


Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Sarah013 » 19 czerwca 2017, 7:51

TaMi pisze:Ciężko powiedzieć. Najczęściej atakuje grzybica. Jeśli chcesz mieć 100% pewność idź do weta. Możesz kupić w aptece krem Clotrimazol i smarować to chore miejsce 2-3 razy dziennie przez tydzień. Jeśli nie będzie żadnej poprawy obowiązkowo trzeba iść na wizytę. Grzybica przechodzi na ludzi, więc musisz trzymać wysoką higienę w klatce i myć ręce po każdym kontakcie ze świnką. Gdyby jednak krem pomagał to smarujesz zmiany ok. 3-4tyg. dopóki nie wyrosną nowe włoski.


To jest za uszkiem tam gdzie swinka nie ma futerka. Nigdzie mu nie wypada ani się nie drapie. Spróbuję z tą maścią bo mam ją w domu a jak się nie poprawi to idę do weta.


Konto usunięte

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Konto usunięte » 19 czerwca 2017, 7:54

Zakręcona jestem z rana wybacz :)


Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Sarah013 » 19 czerwca 2017, 7:58

TaMi pisze:Zakręcona jestem z rana wybacz :)


A czy powinnam drugą świnkę tez zabrać do weterynarza? Nie ma żadnych objawów i ranek. Ale tak profilaktycznie żeby sprawdzić czy jest ok? Czy mogę iść z nimi we dwójkę czy pojedynczo? Nigdy jeszcze nie byłam u weterynarza wiec nie wiem jak to wygląda. :/


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: KasiaKK » 19 czerwca 2017, 15:22

Weterynarz obejrzy świnkę lub może faktycznie obie ewentualnie jeżeli uzna to za konieczne pobierze zeskrobinę i stwierdzi czy to grzybica/roztocza czy zwykłe zadrapanie. Moim zdaniem dobrze by było żeby weterynarz zerknął bo łatwej i szybciej wyleczyć choroby skórne we wczesnym stadium.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ranka za uszkiem

Postautor: Sarah013 » 19 czerwca 2017, 16:54

KasiaKK pisze:Weterynarz obejrzy świnkę lub może faktycznie obie ewentualnie jeżeli uzna to za konieczne pobierze zeskrobinę i stwierdzi czy to grzybica/roztocza czy zwykłe zadrapanie. Moim zdaniem dobrze by było żeby weterynarz zerknął bo łatwej i szybciej wyleczyć choroby skórne we wczesnym stadium.


Dziękuję za pomoc. Juz poszukalam weterynarza który leczy świnki morskie także myślę że sobie poradzimy i będzie ok. Na szczęście swinka się nie drapie jeszcze ani nie gryzie więc może uda się bez żadnych komplikacji szybko wyleczyć.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas