Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czemu umarła, czy to moja wina?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Czemu umarła, czy to moja wina?

Postautor: LadyLilyStyle » 19 czerwca 2017, 8:34

W środę rano bobki mojej świnki zrobiły się jakby bardziej miękke. Postanowiłam pójść do szkoły, a po powrocie skontrolować czy się polepszyło, a w razie czego pojechać do weterynarza. Po powrocie zobaczyłam, że świnka ma wodnistą biegunkę. Od razu pojechałam. Przepisał jej antybiotyk i probiotyk. Kiedy wróciłam biegunka ustała, ale swinka przestała jeść. Czekałam jeden dzień, próbowałam dawać jej to co kiedyś uwielbiała, ale nic nie jadła. Do tego doszedł katar. Pojechałam po raz kolejny. Została "podgrzana" na specjalnej poduszce i dostała kroplówkę. Dostała inny antybiotyk i inny probiotyk oraz karmę do rozpuszczenia w wodzie żeby karmić strzykawką. Świnka jednak nie przełykała i była coraz słabsza.
Pojechałam ostatni raz. Dostała kroplówkę i poduszkę do "podgrzania".Ale tym razem weterynarz postanowiła zrobić badanie krwi. Okazało się, że ma niewydolność nerek i w jego stanie nie ma mowy o leczeniu. Musiałam go uśpić.


Oczywiście wiem, że bezpośrednią przyczyną śmierci była moja decyzja (czuję się jak morderca), ale co zrobiłam źle? Czemu nie udało się jej wyleczyć?


Awatar użytkownika

Sarah013
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:32
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Czemu umarła, czy to moja wina?

Postautor: Sarah013 » 19 czerwca 2017, 8:49

To nie twoja wina. Zrobiłaś wszystko co mogłaś. Skoro swinka miała niewydolność nerek i nie było szans na leczenie to dobrze postąpiłaś usypiajac świnkę ponieważ nie powinna ona cierpieć. Wielu ludzi widząc ze jest coś nie tak ze zwierzakiem w ogóle nie idzie do lekarza bo szkoda mu pieniędzy. Twoja reakcja na chorobę świnki była godna pochwały!


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Czemu umarła, czy to moja wina?

Postautor: LadyLilyStyle » 19 czerwca 2017, 9:53

Sarah013 pisze:To nie twoja wina. Zrobiłaś wszystko co mogłaś. Skoro swinka miała niewydolność nerek i nie było szans na leczenie to dobrze postąpiłaś usypiajac świnkę ponieważ nie powinna ona cierpieć. Wielu ludzi widząc ze jest coś nie tak ze zwierzakiem w ogóle nie idzie do lekarza bo szkoda mu pieniędzy. Twoja reakcja na chorobę świnki była godna pochwały!


Dzięki, to mnie trochę pociesza



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas