Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka straciła futro na łapkach.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Świnka straciła futro na łapkach.

Postautor: LadyLilyStyle » 19 czerwca 2017, 14:34

Witam. Niedawno zauważyłam że mnie świnka straciła futerko na łapkach. Łapki są łyse i mają na sobie czerwone plamki, jakby strupki. Świnka nie odczuwa dyskomfortu przy dotykaniu. Oczywiście dzisiaj jadę do weterynarza, ale chciałabym się zapytać czy macie pomysły co to może być. Mam hipotezę że świnka sama wyskubała sobie to futerko. Myślę tak, ponieważ straciła futerko tylko w miejscach do których dosięga pyszczkiem. Czy może być reakcja na stres powodu śmierci drugiej świnki? (Musiałam ją uśpić z powodu niewydolności nerek) Wątpię że to jakaś choroba typu grzybica ponieważ świnka nie miała kontaktu z innymi zwierzętami. Dodam jeszcze że na tylnych nogach futro jest mniej wyskubane (zapewne tam nie dosięga)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Świnka straciła futro na łapkach.

Postautor: KasiaKK » 19 czerwca 2017, 15:17

Moim zdaniem najlepiej jednak zabrać świnkę do weterynarza- grzybica czy roztocza mogą przejść na świnkę z trocin czy siana nie potrzeba innych zwierząt. Opisana sytuacja brzmi jak choroba skórna. Jeżeli weterynarz ją wykluczy warto wtedy zastanowić się na dietą lub jej zmianą np. czy jest prawidłowa i bogata w zioła - mają one pozytywny wpływ również na stan sierści i skóry.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Dołącz do nas