Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie je .

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
BasiaITosia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 13:03
Kontaktowanie:

Świnka nie je .

Postautor: BasiaITosia » 30 czerwca 2017, 13:05

Cześć. Otóż wczoraj zauważyłam dopiero ,że moja świnka morska okropnie schudła ,że czuć w dotyku jej żebra . Podałam jej różnego rodzaju owoce i jedynie podskubała może trochę ogórka ,ale na prawdę niewiele . Dzisiaj mam zamiar zadzwonić do weterynarza ,ale że jest piątek podejrzewam ,że najwcześniej pójdę do niego w poniedziałek . Ogólnie myślę ,że świnka ma problem chyba z przerośniętymi ząbkami . Więc moje pytanie brzmi czy dałoby radę jakoś dawać jej jedzenie ,żeby chociaż trochę zjadła ? Nie mogę patrzeć jak cierpi aż do poniedziałku . Czy z pipety dałoby radę jej owoce "zmielić" i jadłaby ? . Cokolwiek . Proszę o szybką pomoc .


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je .

Postautor: Cavcia » 30 czerwca 2017, 13:54

Możesz jej dać jedzenie ze strzykawki-pipety.A jeśli to przerośniete zeby to sproboj je skrocic np pilniczkiem do paznokci.Moja świnka też tak miała ale miała 6 lat ale sie nic nie dało zrobić i nadal nic nie jadła :(


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je .

Postautor: Caviova » 30 czerwca 2017, 15:30

Sama skracaniem zębów się nie zajmuj. Musisz świnkę dokarmiać strzykawka bez igły, rozdrabniając owoce/warzywa i tak podając swince. Dobrym "zestawem" jest marchewka + banan, ponieważ jest tucząca. Dokarmiaj średnio co 2 - 3 godziny, najlepiej również w nocy. I do weterynarza migiem! Ten link może również dużo pomoc:
http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... usowe.html


BasiaITosia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 13:03
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je .

Postautor: BasiaITosia » 30 czerwca 2017, 16:10

Caviova pisze:Sama skracaniem zębów się nie zajmuj. Musisz świnkę dokarmiać strzykawka bez igły, rozdrabniając owoce/warzywa i tak podając swince. Dobrym "zestawem" jest marchewka + banan, ponieważ jest tucząca. Dokarmiaj średnio co 2 - 3 godziny, najlepiej również w nocy. I do weterynarza migiem! Ten link może również dużo pomoc:
http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... usowe.html

Oczywiście , bardzo dziękuję za pomoc . Zapisałam się już do weta na poniedziałek więc sądzę ,że wszystko będzie w porządku .


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je .

Postautor: Renika » 1 lipca 2017, 0:13

Ja jednak zrobiłabym wszystko aby dostać się wcześniej do weterynarza, dwa dni to dużo dla niejedzącej świnki...


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je .

Postautor: KasiaKK » 1 lipca 2017, 14:41

Możesz podać zmielony zielony owies zmieszany z odrobiną wody strzykawką albo granulat rozmoczyć ma papkę i podawać strzykawką co 2-3 godziny po trochę- regularność jest bardzo ważna i niezbyt duże odstępy czasu między karmieniami - ich przemiana materii jest bardzo szybka. Do weterynarza należałoby się udać jak najszybciej bo świnka tyle czasu bez pokarmu nie przeżyje :(.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas