Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska nie chce jeść po korekcji zębów trzonowych

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Świnka morska nie chce jeść po korekcji zębów trzonowych

Postautor: LadyLilyStyle » 11 lipca 2017, 12:13

Weterynarz powiedział, że przez dwa dni nie będzie chciał jeść. Pierwszego dnia nie ruszył nic. Drugiego zjadł minimalnie ilości sałaty, którą i tak musiałam odrywać i podawać w pół centymetowych kawałkach. Trzeciego dnia nastąpił dość duży postęp, bo wyjadł miękki środek z pomidora i środek z ogórka. Niestety dzisiaj nie chce jeść nic, nawet z ręki. Czy powinnam się martwić? Według weterynarza powinien już zacząć sam jeść. Niestety nie mogę teraz pojechać, ponieważ nie mam pieniędzy.

Edit:

Jeszcze jedno pytanie. Czy mogę świnie "przegłodzić"? Podaję jej jedzenie co około 2-3 godziny. Jakbym tak poczekała jeszcze dwie to może zmotywowało by go to do jedzenia. Oczywiście jeśli nie zje, to podam mu ze strzykawki.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie chce jeść po korekcji zębów trzonowych

Postautor: Kisei » 11 lipca 2017, 13:23

Najważniejsze abyś go nie głodziła całego dnia. Wieczorem możesz już go karmić poprzez strzykawkę. Sprawdź jej jamę ustną, czy nie ma mocnych zaczerwienień albo inne niepokojące sygnały.

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!

LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie chce jeść po korekcji zębów trzonowych

Postautor: LadyLilyStyle » 11 lipca 2017, 14:19

Kisei, bardzo dziękuję za odpowiedź. Świniak przegłodzony 5 godzin wtranżolił plasterek ogórka (wraz ze skórką!) oraz miękką część pomidora. Uzupełniłam to jeszcze strzykawką, ale powoli mu się poprawia :) Na wszelki wypadek sprawdziłam gardełko i wygląda na to, że wszystko ok :)


Awatar użytkownika
Kisei
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 5 lutego 2016, 0:02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Świnki morskie: Selena i Niunia
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie chce jeść po korekcji zębów trzonowych

Postautor: Kisei » 11 lipca 2017, 15:25

Nie ma za co. Cieszy mnie to że świnka zaczęła w końcu jeść :D
Na razie obserwuj czy dalej wcina czy nie, strzykawka też się przyda jeszcze. Dobrze będzie! :3

Nieraz bywa tak że lekarze potrafią siedzieć 8 godzin i operować pacjenta. Jednakże mało kto to docenia... Bo to przecież cud że przeżył, to wszystko dzięki Bogu!


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas