Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy ślimaki są groźne?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Melissa » 26 lipca 2017, 14:26

Ostatnio dałam mojej śwince trawę z miejsca gdzie nocą chodzi dużo pomrowów i śliników. Czy ta trawa mogła jej zaszkodzić?


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Darom » 26 lipca 2017, 16:07

Tak. Ja bym takiej trawy skażonej i osranej nie dał świnkom. Ale jak chcesz mieć chore świnki to proszę bardzo.


Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Melissa » 26 lipca 2017, 17:03

Położyłam swinkę na trawie żeby sobie pojadła. Trawa była czysta. Dopiero wieczorem zobaczyłam że chodzą tam slimaki i zastanawiam się czy coś może się stać.


Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Melissa » 26 lipca 2017, 18:55

Kiedy świnka chodziła po trawie nie było tam ślimaków. Dopiero późnym wieczorem zaczęły tam chodzić. Chodzi mi o to czy mogly być tam wcześniej a trawa po której chodziły jest skazona.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Darom » 27 lipca 2017, 13:15

Melissa pisze: A świnka czuje się dobrze więc nic jej nie zaszkodziło ;-)

Na razie tak. Obserwuj świnkę każdego dnia. Jeśli zauważysz coś nie pokojącego wtedy reaguj. W sensie biegnij co sił w nogach że świnią na rękach do dobrego weterynarza od zwierząt futerkowych :yes: :-]


Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Melissa » 27 lipca 2017, 13:27

Dobrze, dziękuję za odpowiedź :-)


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Tutka&DoryTeam » 27 lipca 2017, 17:58

Ludzie... Przecież co takie halo robicie i staszycie od razu, że świnka zdechnie, zachoruje... Najlepszy był kom. "Jak świnka Polizała ślimaka/jego wydzielinę to zdechnie w piździec" (?) XD Bez przesady, jak tak się boicie, to odkażajcie wodą utlenioną, bo przecież co się stanie, jak po miejscu z którego świnka je trawę, każdej nocy przejdzie ślimak, pająk, stado mrówek? A wy o niczym nie świadomi dacie taką trawę śwince nie raz? Haha...


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Darom » 27 lipca 2017, 19:00

Ja nie daje świnkom moim żadnej trawy z łąki ani z ogródka także mrówek czy pająków się nie muszę obawiać.
A wodę mam oczyszczoną przez filtr specjalny.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Kluzka » 28 lipca 2017, 1:27

Patrząc na to podejście zaczynam rozumieć Batmana :lol:
Na trawie zawsze są ślimaki, mrówki i cała reszta żyjątek. Chryste, bez przesady. Lepiej trzymać prosiaki całe lato w domu, niż pozwolić im się wybiegać na dworze?
Powodzenia w szukaniu "dziewiczej" i "nieskażonej" trawy. :lol:

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy ślimaki są groźne?

Postautor: Caviova » 28 lipca 2017, 17:54

Właśnie na takiej "dziewiczej", "nieskażonej" trawie jest najwięcej żyjątek, bo natura tam jeszcze nie została ruszona. :D
A co za tym idzie: najlepiej zbierać tam, ponieważ jest najczystsza, pod względem zabrudzenia np. przez samochody.
Gorzej, gdyby w PAKOWANEJ karmie były robaki, pająki i cholera wie co jeszcze, wtedy oczywistym jest, że pod żadnym pozorem nie dajemy takiego jedzenia świnkom, ponieważ świadczy to o tym, iż produkt jest przeterminowany/źle zapakowany/itp.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas