Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
annasosn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 lipca 2017, 10:23
Kontaktowanie:

blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: annasosn » 30 lipca 2017, 21:39

Od razu przepraszam za brak Polskich znakow, ale mam problemy z klawiatura. Od okolo 2 miesiecy swinka zaczela piszczec, ma takie napady, swedzi ja, jak zauwazylam probuje wtedy pyszczkiem siegac miedzy tyle lapki, czyli chyba tyleczek..Na poczatku lekko, teraz coraz mocniej i jeszcze troche i ona i ja zwariujemy, bo piszczy wtedy strasznie biega, kula sie, kurczy.. Probuje siegac wtedy sobie do tyleczka. Oczywiscie poszlam z nia do weta. Weterynarz zauwazyla, ze za uszkami lekko powiekszone lysinki, jakby grzybica, wiec dostalam plyn, ktorym codziennie ja tam spryskuje. Ale nie pomoglo, bo swinka nadal szaleje tak ja swedzi, ale nie za uszami, ale dupka..Oczywiscie weterynarz obejrzal ja pod spodem, mowi czysto. Drugi raz gdy z nia poszlam bo stan sie nie poprawil, miala zrobione badanie na robaki. Nie wykazalo nic...Jak powiedziala weterynarz, moze jeden maly owsik, ale to mocno nadciagana teza.. No i ze mam ja za uszami pryskac nadal. Swinka normalnie je itd..ale gdy dostaje ataku tego swedzenia biega jak oszalala, nie wiem jak jej pomoc. Zmienilam bezpylkowe trociny Pinio na zwirek, na zwirku jest mata, ale nadal nic...Moze wy cos pomozecie, czy moze zmienic weta?pozdrawiam :)


Awatar użytkownika

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: pyzka26 » 31 lipca 2017, 7:07

zmień weta... każda świnka ma łyse za uszami (prócz łysych w ogóle, te to całe są :D)
jak wylizuje tyłeczek to albo ruja u samicy albo jak facet to mu się chce, normalne. a skakanie to tzw. popcorning (https://www.youtube.com/watch?v=9g3UwxZASyc przykładowy filmik). zgaduję, że masz zdrową świnkę, tylko weta psio-kociego co chciał Cie na kasę naciągnąć. bo w sumie nie pisałaś nic o uporczywym drapaniu czy żebyś Ty coś zauważyła w sierści zwierza. oczywiście warto obserwować swoje świnki bo łatwo wtedy o szybką reakcję :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: Caviova » 31 lipca 2017, 10:09

Może właśnie te robaki, ewentualnie może świnka ma problemy z wypróżnianiem się, boli ją tyłeczek, kiedy chce się załatwić, dlatego kwiczy i sięga sobie "tam". No w każdym razie, moim zdaniem powinien ją zobaczyć WETERYNARZ OD GRYZONI ( http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92 ).
Chociaż równie dobrze może się okazać tak jak pyzka mówi, że źle 'rozumiesz' prosiaka - dlatego właśnie trzeba się przejść do dobrego specjalisty.


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: Cavcia » 31 lipca 2017, 12:57

Dzięki za ten filmik popcorning,czyli to normalne?moja swinka tez to robi :)


LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: LadyLilyStyle » 31 lipca 2017, 18:08

Jak najnajbardziej normalne. Tak robią zwykle młode prosiaki. To forma zabawy, po prostu radośnie sobie podskakują ;D


annasosn
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 lipca 2017, 10:23
Kontaktowanie:

Re: blagam o pomoc - swinka szaleje tak ja swedzi

Postautor: annasosn » 2 sierpnia 2017, 13:05

Moja swinka na pewno tak nie miala. Mam ja juz ponad dwa lata i wiem kiedy z radosci i dla zabawy podskakiwala i popiskiwala ;-). W sumie o tym zapomnialam wspomniec te problemy zaczely sie jakis czas po tym jak swinka zachorowala na wzdecie, ale miala zastrzyki antybiotyki i wyzdrowiala. No i jakis czas po tym zaczela popiskiwac. Dzis zauwazylam ze gdy tak zaczela sie kurczyc i piszczec to zrobila dwa bobki, wiec moze jej nie swedzi, tylko moze ja boli przy robieniu bobkow?Wtedy tak sie dziwnie napina, sztywnieje, strasznie piszczy, albo zaczyna biegac, jakby ja swedzialo. Co jakis czas ma takie napady. Bobki robi w normalnych ilosciach, nie ma w nich robakow. Dostaje duzo owocow i warzyw, trawe, sama nie wiem co moze byc przyczyna. Dziekuje wam za wszystkie rady, czekam do wyplaty i pojde z nia do weterynarza, ale do innego. Tam juz wydalam tyle pieniedzy i swinka dalej ma problem. Pozdrawiam;-)))) :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas