Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wychudzona świnka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Zdzisiek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 12:53
Kontaktowanie:

Wychudzona świnka

Postautor: Zdzisiek » 28 sierpnia 2017, 21:13

Witam!
We wtorek poprzedniego tygodnia moja świnka nie chciała jeść. Niestety do weterynarza miałam możliwość pojechania dopiero w piątek. Wcześniej próbowałam podtykać mu jedzenie, ale jadł o wiele mniej niż zazwyczaj. Kiedy pojechaliśmy na wizytę do p. doktor ( specjalistkę od gryzoni ) okazało się, że świnka nie mogła jeść, ponieważ w pyszczku miała powbijane czopy z włosów. Dostaliśmy karmę ratunkową Rodicare oraz probiotyk Rodicare Akut. Świnka ważyła 340 g. Pani zaleciła codzienne wizyty w celu podawania antybiotyku. W niedzielę świniak ważył 380 g. Jednak smuci mnie to, że w jego klatce nie mogę znaleźć żadnych bobków. Świnka ma znacznie lepszy humor, co jest pocieszające. Wczoraj inna, dyżurna, pani doktor zaleciła podanie espumisanu. Oczywiście ciągle podtykam mu pod nos jedzenie, ale je tylko arbuza, trochę jabłka i liście mlecza ( mniszka lekarskiego ). Dlaczego on nie bobkuje? :(
Dziękuję za każdą pomoc


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Wychudzona świnka

Postautor: Moreni » 28 sierpnia 2017, 22:29

Najlepiej by było skonsultować ten fakt z wetem jak najszybciej (może za mało je albo za mało włókna w diecie? albo zatrzymała się perystaltyka jelit i wtedy trzeba podać na to odpowiednie leki), ale póki co warto byłoby dokarmiać go strzykawką (bez igły) karmą ratunkową. Można kupić taką gotową (Marumoto albo doktora ZIętka na przykład) albo rozmoczyć zmieloną karmę dobrej jakości na papkę (polecam Versele Laga Cavia Complete, łatwo się kruszy i rozmacza, poza tym jest dość łatwo dostępna).


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Wychudzona świnka

Postautor: Renika » 28 sierpnia 2017, 23:16

Koniecznie podawaj karmę ratunkową co 3 godziny, w nocy także. Czy z ząbkami świnki wszystko w porządku? Aby ją podtuczyć spróbuj podawać owies suszony, świeżą kukurydzę, pestki dyni, płatki grochu, może coś z lucerną (np. mcgreens Vitakraft).


Zdzisiek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 12:53
Kontaktowanie:

Re: Wychudzona świnka

Postautor: Zdzisiek » 29 sierpnia 2017, 13:09

W czasie pierwszej wizyty pani doktor lekko podpiłowała trzonowce, więc są OK. Karmę ratunkową oczywiście podaję



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas