Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zapalenie płuc

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Iloneczky99
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2017, 21:36
Kontaktowanie:

Zapalenie płuc

Postautor: Iloneczky99 » 20 września 2017, 21:50

Cześć kochani ,jestem właścicielką 3 letniego Julka . W sobotę zostało stwierdzone przez weterynarza ,że ma zapalenie płuc , w których zbiera się płyn. Od tego dnia dostaje antybiotyk w zastrzykach . Niestety maluszek stracił całkiem apetyt. Dziś już nic nie zjadł ,tylko tyle co wmusiłam w niego papkę granulatu z wodą . Zaznaczam ,że od soboty , codziennie , dostaje zastrzyki. Dziś weterynarz mi powiedział ,że jak jutro nic się nie poprawi , mam nastawić się na najgorsze ...
Proszę pomóżcie mi , nie wiem co robić


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Zapalenie płuc

Postautor: ahimsa » 21 września 2017, 9:19

Cześć, najpierw zapytałabym czy weterynarz jest specjalistą od takich małych zwierzątek. Niestety u mnie też już było bardzo nieciekawie i przełom przyszedł wraz z udaniem się do przychodni dla małych ssaków i zwierząt egzotycznych. W każdym województwie taka myślę jest. Fajnie, że podałaś papkę granulatu z wodą. Mnie zalecono, gdy jeszcze nie pojechałam tylko zadzwoniłam, a świnka nie jadła - dokarmianie przez strzykawkę (bez igły) - nie miałam karmy ratunkowej i rozmiękczałam wodą tą którą miałam i podawałam przez strzykawkę, ale to raz bo następnego dnia pojechałam do przychodni, świnka została tam najpierw parę dni a potem udało się przywrócić ją do normalnego rytmu - minęły dwa miesiące. Nie wiem jaki jest stan u Ciebie, ale na pewno można jeszcze znaleźć innego lekarza specjalistę od świnek i zaryzykować że coś pomoże... Co do jedzenia kupiłabym karmę ratunkową i dokarmiała co 3 godziny, ja podawałam na jedno dokarmienie powolutku przez strzykawkę insulinówkę 4ml czyli 4 takie małe 1 ml insulinóweczki, świnek ma też 3 latka i więcej nasz pan Doktor nie zalecał podawać, powiedział, że tak jest okay (ale tu czytałam, że niektórzy też w nocy dokarmiali, przewód pokarmowy świnki musi po prostu cały czas pracować...) - żeby też nie przesadzić. Poza tym jak antybiotyk, to może probiotyk (?) ja podawałam śwince (drugiej - Plamce) przy problemach oddechowych Multilac - 1 kapsułka zawartość rozpuszczałam w wodzie i też strzykawką do pyszczka 1x dziennie ale parę godzin po przyjęciu antybiotyku. Może witaminka C też - suplementacja Ibuvit albo Cebion dla niemowląt nie wiem ile, ja miałam 0.5 ml ale u mnie świnka jest dość grubiutka, poza tym każda świnka jest inna i najlepiej mieć lekarza prowadzącego. Osobiście bałam się coś działać na własną rękę, ale odważyłam się zmienić weterynarza (bo wcześniejszy, choć operację przeprowadził super i śwince i kotu, to np. powiedział przy świniaczku gdy nie jadł - nie dokarmiać, a to jak się okazało dokarmianie było bardzo ważne, jeśli się chciało odwrócić przebieg tego wszystkiego...), zadzwonić i jeździć kawałek drogi do innego miasta i puki co mamy się dobrze. Będzie co będzie; szkoda takich małych stworzonek, ale może jeszcze można uratować Twojego maluszka, tego bardzo Wam życzę... Pozdrawiam.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas