Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
vannishx
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2017, 9:02
Kontaktowanie:

Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: vannishx » 7 października 2017, 10:41

Hej :) Mam swinkę która ma 5 miesięcy. Kupiłam ją w zoologicznym. Kilka tygodni temu zauważyłam, że świnka się drapie i gryzie futerko a dwa dni temu zauważyłam te kropki. Wyglądają jak gnidy wszy. Żadnego robaka nie zauważyłam, ale tych kropek jest pełno, na głowie, za uszami, na grzbiecie... no wszędzie :C Czy wiecie skąd to się wzięło? Nie miał z żadnym zwierzakiem kontaktu, był tylko jedną noc u chłopaka bo musiałam wyjechac i są tam dwa psy, ale nie wchodziły. Jeden z nich miał we wrześniu pchły, ale świnki wtedy już nie było. Czytałam, że to ze siana może być, jakie siano polecacie, żeby nic nie złapał? Teraz ma z vitapol. Idę w poniedziałek/wtorek do weterynarza. Wiecie jakie jest najlepsze leczenie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: Ptyś i ... » 7 października 2017, 10:45

Mogłabyś czy mógłbyś wysłać zdjęcie? Nie. Lepiej zahasać do weta. :) Karma Vitapol to najgorzej oceniana w internecie karma!

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

vannishx
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2017, 9:02
Kontaktowanie:

Re: Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: vannishx » 7 października 2017, 10:57

chętnie bym dodała, ale nie chcą się wysłać :/ Do weta pójdę w pon, bo na razie kasy nie ma :/


vannishx
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2017, 9:02
Kontaktowanie:

Re: Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: vannishx » 7 października 2017, 10:58

a siano z vitacraft?



vannishx
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2017, 9:02
Kontaktowanie:

Re: Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: vannishx » 11 października 2017, 18:39

Przepraszam. Jestem tutaj nowa. Byłam z prosiakiem u weta. Zbadał pod mikroskopem to co zebrał z sierści i dał zastrzyk oraz popsikał preparatem. Kazał mi jutro wyczyścić klatkę wrzątkiem i ache, wyrzucić domek oraz inne pierdoły jeśli je mam. Mam za tydzień przyjść i za dwa tygodnie po kolejny zastrzyk oraz psikanie. Za pierwszą wizytę zapłaciłam 30 zł a za kolejne 20zł


vannishx
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2017, 9:02
Kontaktowanie:

Re: Brązowe kropki na sierści WSZOŁY

Postautor: vannishx » 27 listopada 2017, 22:19

Świnka jest juz zdrowa, ale kropki na policzkach zostały. Weterynarz mówił ze to są gnidy i są martwe. Kropki znikną jak sierść wypadnie lub same się odkleją. Co myślicie o tym?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas