Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problemy z brzuszkiem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
kla12
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 7:58
Kontaktowanie:

Problemy z brzuszkiem

Postautor: kla12 » 11 października 2017, 15:59

Witam,od kilku dni,mam problem ze świnką,je normalnie,pije i wszystko ok,poza tym,że przy oddawaniu kału popiskuje,podaję mu rodevit gastro,warzywa,suchą karmę i mniej suchego sianka,tak jak zaleciła nam nasza pani wet,dodam też,że jako osoba bardzo wykształcoba,z bardzo dużym doświadczeniem w leczeniu świnek morskich,po batdzo dokładnym zbadaniu brzuszka,nie stwierdziła żadnych nas kałowych,co mam mu podać,ew.co mam zmienić w jego żywieniu,je karmę brit,sianko vitapol,gryzaki,proszè o odpowiedź,tylko doświadczone osoby.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Problemy z brzuszkiem

Postautor: Ptyś i ... » 11 października 2017, 18:44

Żarcie jest OK. Nic, że siano Vitapol bo siano to siano. Rada: możesz poczytać dużo na SPŚM: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=79.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problemy z brzuszkiem

Postautor: Renika » 11 października 2017, 23:01

Popiskiwanie przy bobczeniu nie musi oznaczać tylko problemów z trawieniem. Moja świnka miała podobne objawy i po wykonaniu usg okazało się że ma dużo piachu w pęcherzu który przy wypróżnianiu sprawia jej ból. Trzeba brać pod uwagę również wzdęcia, cysty, guzki na narządach rodnych, kamienie w pęcherzu moczowym oraz stany zapalne. Zrób śwince usg, zbadaj też mocz i bobki na obecność krwi i pasożytów.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas