Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Choroba mojej skinny!!!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
SkinnyPimpcia
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2017, 21:13
Lokalizacja: Żagań,lubuskie
Świnki morskie: Pimpcia♡
Kontaktowanie:

Choroba mojej skinny!!!!

Postautor: SkinnyPimpcia » 12 października 2017, 18:57

Mam od 3 tygodni świnkę skinny,samiczkę.Wabi się Pimpcia i ma ok.2 miesiące.Tydzień temu (5 października )zauważyłam u niej rany po drapaniu.
Od razu poszliśmy do "psio-kociego"weta,jednak przepisał on tylko zastrzyki na świerzba.Nastepnego dnia skórka mojej Pimpci zaczęła się nagle złuszczać.Prosiaczek zaczął mniej jeść i więcej pić. Po tygodniu jest już troszeczkę lepiej,chociaż nie ma większej poprawy.Świnka jest także osowiała,siedzi w domku i dalej się drapie.Czy to może być świerzb? Weterynarz przyznał się,że nie zna się zbytnio na świnkach,więc postanowiłam zapytać tutaj.Czy można coś poradzić na zły stan mojej skinny??Czy można smarować ją czymś typu:oliwka,krem (wet powiedział ,że raczej nie wolno)??CO TO ZA CHOROBA I CZY JEST POWAŻNA? ?nie dodaję zdjęć bo nie umiem tego zrobić na tej stronie a bardzo się spieszę
Ostatnio zmieniony 13 października 2017, 20:44 przez SkinnyPimpcia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Choroba mojej skinny!!

Postautor: Cavcia » 12 października 2017, 20:24

Lepiej idz do prosiaczkowego weta ;)


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Choroba mojej skinny!!

Postautor: ita79 » 13 października 2017, 4:16

ten wet to i do leczenia psów się nie nadaje najwyraźniej skoro nie potrafi zdiagnozować i wyleczyć /lub wykluczyć choroby skórnej - przecież to choroby ogólne :/ .

Ja Ci nie podpowiem odnośnie pielęgnacji Skinny bo mam kudłacze, ale poczekaj cierpliwie na wypowiedź dziewczyn, które tu o tych świnkach wiedzą wszystko- same je mają i dzielą się informacjami.


SkinnyPimpcia
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2017, 21:13
Lokalizacja: Żagań,lubuskie
Świnki morskie: Pimpcia♡
Kontaktowanie:

Re: Choroba mojej skinny!!

Postautor: SkinnyPimpcia » 13 października 2017, 11:17

Dzisiaj już Pimpcia czuje sie o wiele lepiej-zaczęła skakać z radości po klatce i je już w miarę normalnie☺skórka też już wygląda lepiej,ale gdyby ktoś z użytkowników tego forum wiedział co to za choroba,proszę o napisanie w komentarzu (chcę uniknąć nawrócenia złego stanu skinny)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas