Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kuweta

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.

Czy Wasze świnki załatwiają się do kuwety?

Tak
16
30%
Nie
37
70%
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Karolajna » 24 września 2008, 22:59

Nie no, oczywiście, zapewne zwierzęta lądują w zoologach, albo w paszczy węża.
Zwierząt nie można rozmnażać, są od tego specjaliści... A ty przynajmniej znasz genetykę tych zwierząt?... Bo mi się zdaje że raczej nie. Twojej rozmnażalni nie popieram, najchętniej zabrałabym Ci te wszystkie zwierzęta, bo dużo jest w potrzebie a ty rozmnażasz bo chcesz rozmnażać. Radzę Ci pochodzić po różnych forach (szczególnie o gryzoniach) i zobaczysz ile to zwierząt czeka na dom... Może coś Ci zapuka do głowy.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Karolajna » 24 września 2008, 23:18

Zajrzyj na Caviarnie, przekonasz się ile świnek obecnie szuka domu. Ty obecnie rozmnażając świnki odbierasz tym biedactwom dom. Niestety, powiem tylko że jesteś strasznie nieodpowiedzialna. Ja kiedyś też byłam taka wniebowzięta że 'ojej rozmnożę zwierzęta będzie cool', ale to nie na tym polega. Zwierzęta trafiają najczęściej do zoologicznych, na ulicę, do schronisk, do paszczy węża lub do organizacji typu Caviarnia. Niestety, zwierzęta nie raz są w kiepskim stanie.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

sonica
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 22 września 2008, 14:28
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: sonica » 24 września 2008, 23:23

nikt myszoskoczka za 15`zł nie kupi na karme my będziemy braci z chodowli peruwianke i załatwiam rasowe myszoskoczki i można rozmnażaci myszoskoczki i świnki ja wiem kiedy jak bo wiem więcej z takich zwierząt od ciebie jak nie to zapytaj o cos


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Karolajna » 24 września 2008, 23:31

Ludzie i po 100zł kupują świnki na karmę! Im to obojętne!
Ale ty po kiego się wychylasz w rozmnażaniu zwierząt?! Ty przecież nie znasz się na genetyce zerowo! Tu do rozmnażania potrzeba rejestracji w związku poszczególnych zwierząt, bo na tej podstawie musisz wystawić rodowód zwierzęcia, dowód że zwierze ma dobrze dobrane geny. Druga sprawa kolory, trzecia rasy. Dziewczyno ty się na niczym nie znasz! Jak ty rozmnażałam nie rasowe zwierzęta (tzn. Kundelki), to ty lepiej się nie baw w rozmnażanie rasowych zwierząt!

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

sonica
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 22 września 2008, 14:28
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: sonica » 24 września 2008, 23:35

ja psów nie rozmanrzam a ni kotów mam z ulicy


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Karolajna » 24 września 2008, 23:41

sonica pisze:ja psów nie rozmanrzam a ni kotów mam z ulicy

Co ma piernik do wiatraka?
ŚWINKI są RASOWE (R=R) czyli takie z hodowli. Są wraz z RODOWODEM. I podobnie jak inne zwierzęta dzielą się na RASY i UBARWIENIA. Ja powiedziałam ogólnie o zwierzętach, to może powiem o gryzoniach. Myszy tak samo są rasowe (R=R).
Każde zwierze zabrane z hodowli z RODOWODEM jest zwierzęciem RASOWYM z czystymi GENAMI swojej RASY.
Jeszcze Ci tłumaczyć?!

PS. LITERÓWKA. Ściągnij sobie firefoxa albo przynajmniej siedź nad komputerem ze słownikiem.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Pela » 25 września 2008, 14:02

Karolajna pisze:
sonica pisze:ja psów nie rozmanrzam a ni kotów mam z ulicy

Co ma piernik do wiatraka?
ŚWINKI są RASOWE (R=R) czyli takie z hodowli. Są wraz z RODOWODEM. I podobnie jak inne zwierzęta dzielą się na RASY i UBARWIENIA. Ja powiedziałam ogólnie o zwierzętach, to może powiem o gryzoniach. Myszy tak samo są rasowe (R=R).
Każde zwierze zabrane z hodowli z RODOWODEM jest zwierzęciem RASOWYM z czystymi GENAMI swojej RASY.
Jeszcze Ci tłumaczyć?!

PS. LITERÓWKA. Ściągnij sobie firefoxa albo przynajmniej siedź nad komputerem ze słownikiem.


Jak chodzi o ortografię to popieram Karolanjnę. Nie powiem, że ja nigdy się w tej dziedzinie nie mylę, no ale bez przesady twoje błędy przekraczają wszelkie granice, to aż razi jak się czyta...

jak chodzi o twoją "hodowlę" (chociaż tak bym tego nie nazwała) to również dołączam sie do tego co napisała Karolajna.
sonica pisze:mam z bakrótowaci kasa z nich idzie na karme i na inne rzeczy i nie są męczone pierwszy mioty i 2 miesiące ostępów 2 tak samo i teraz jest 3 i koniec ja mam 1 samice 3 samce i 5 młodych


dziewczyno!! nie powinno się rozmnażać zwierząt by na tym zarobić, a wręcz przeciwnie, zanim kupi się pierwsze zwierzę powinno się przemyśleć to, czy stać nas na jego utrzymanie, a już szczególnie takiej liczby zwirząt , wybacz ale z twoim podejściem ni powinnaś mieć jakiego kolwiek zwierzaka, czytając o warunkach w jakich żyją twoje swniki, zastanawiam się czy reszcie zwierzaków też takie fundujesz?!?!?! I zanim znowu rpostanowisz pozwolić któremuś zajść w ciążę zastanów się tzy razy, chociaż i to może nie wystarczyć :mur:

Obrazek

sonica
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 22 września 2008, 14:28
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: sonica » 25 września 2008, 14:15

Moja mama pracowała w zoo i wie dużo o zwierzętach ostatnio dała koleżance świnie bo chciała i ze narzekała musiała o dać nasze psy są w domu i koty i inne oprócz kóz są w obozie i co zile maja.


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: plastikowe

Postautor: Brila » 25 września 2008, 14:33

Bercik pisze:ale jak chcesz mieć zwierzątka to niestety trzeba ponieść pewne koszty i konsekwencje posiadania


Konsekwencje konsekwencjami, ale można zapewnić świnkom dogodne warunki nawet gdy nie ma się pieniędzy na granulat.
Bo ja jestem w takiej sytuacji i ośmielę się stwierdzić, że moje świnki mają wszystko to co im potrzeba, a nawet jeszcze więcej - tak sądzą inni.

Nie ma sensu wypisywać tu jakichś wzniosłych wywodów na ten temat, bo sonica i tak tego nie zrozumie.

Ten sam wiek, a jednak zupełnie inne podejście do życia.
Oczywiście nie twierdzę, że zachowuję się jak stara maleńka, bo z dzieciństwa korzystam jak najwięcej - żałowałabym za te kilkanaście lat, gdybym teraz tego nie robiła ;)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas