Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kryjówka w paśniku

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
ruda maruda
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2018, 17:32
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Masza&Czesia
Kontaktowanie:

Kryjówka w paśniku

Postautor: ruda maruda » 15 marca 2018, 16:05

Świnki od 3 dni w nowym domu. Wczoraj odkryły, że do paśnika można wejść... I dziś rano nagle kwik! Przerażona wpadam do pokoju, świń nie ma. Leżały w sianie jedna na drugiej, znaczy kwik był chyba sztuką dla sztuki (podejrzewam, że młodsza tak po prostu ma, że kwiczy jak się przestraszy). Przestraszyłam się i zdjęłam paśnik, a siano zostawiłam na środku klatki. Zastanawiam się, czy nic im się nie stanie, jeśli będą tam przesiadywać?

Masza lubi marudzić
Czesia potrzebuje pomocy egzorcysty
:love:

Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: pimproczek » 15 marca 2018, 20:30

nie raczej nic złego im się nie powinno stać w końcu jak będą chciały bo coś je będzie bolało w takiej pozycji czy coś innego wpłynie na te decyzję to po prostu wyjdą i tyle


ruda maruda
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2018, 17:32
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Masza&Czesia
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: ruda maruda » 17 marca 2018, 8:42

Poradzono mi zmianę paśnika z metalowej kratki (miała dziury po bokach) na paśnik z materiału, taki zwykły z dziurą po środku. Dalej jedna włazi do środka, trochę zje, a potem twardo siedzi i nie chce sama wyjść. Druga okazyjnie wpada dziurą, wyłazi górą, zeskakuje i w podskokach ucieka pod półeczkę (jakoś wolą półkę, niż domek).
Najlepsza zabawa ever :nocomment:

Masza lubi marudzić
Czesia potrzebuje pomocy egzorcysty
:love:

Bolek & Lolek
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2018, 21:30
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: Bolek & Lolek » 17 marca 2018, 9:57

Moje prośki mają paśnik z plastiku montowany na zewnętrznej klatki. Na początku mojej przygody z nimi nie chciały jeść siana z pasnika. Więc miały siano położone na wybiegu. Zakopywały się w nim i były chyba szczęśliwe. Teraz zawsze mają trochę świnka w domu i pod hamakiem oraz cały paśnik.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: Darom » 17 marca 2018, 12:52

Bolek & Lolek pisze:Teraz zawsze mają trochę świnka w domu i pod hamakiem oraz cały paśnik.

Hmmm ciekawe :shock: "zawsze mają trochę świnka w domu" powiadasz ? :unsure: :hmmm:


Bolek & Lolek
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2018, 21:30
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: Bolek & Lolek » 17 marca 2018, 19:53

Miało być sianka, tak jest jak się pisze na telefonie.


ruda maruda
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lutego 2018, 17:32
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Masza&Czesia
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: ruda maruda » 18 marca 2018, 9:00

Moje siano mają wszędzie, bo przecież głupie nie są i żeby świnia mogła się zmieścić w paśniku, to trzeba wyciągnąć z niego siano... Dziś rano wstaję, zaglądam do klatki, a Cześka w paśniku i "co, świnia? nie ma świni, nie znam" -.- Wykorzystałam sytuację, żeby wziąć ją na kolana z całym tym inwentarzem i trochę pomiziać, bo przecież to jest taki dzikus, że po dobroci nie da się złapać, a oswoić się trzeba.

Masza lubi marudzić
Czesia potrzebuje pomocy egzorcysty
:love:

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Kryjówka w paśniku

Postautor: MixQQ » 19 marca 2018, 9:02

Mój często przesiadywał w paśniku, swego czasu musiałem mu spiłować wystającą końcówkę, bo mógłby przez przypadek okiem zawadzić. Długo to nie trwało, bo po jakimś czasie jego gabaryty uniemożliwiały mu, jego dalsze przesiadki w owym paśniczku.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas