Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Postautor: Gegoru » 18 lutego 2019, 13:11

Nie wiem czy to dobry dział do takiego tematu. Jeśli nie, to prośba o przeniesienie do dobrego ;)

Do rzeczy. Chcę towarzystwo dla mojej świnki. Zastanawiam się jak lepiej przetransportować nową świnkę do domu. Widziałem na filmach, że często dostaje się świnkę w takim pudełku, tekturowym transporterku z dziurami, aby świnka oddychała. Czy może lepiej, jak już ma się swój transporterek, to w nim umieścić świnkę? Z jednej strony, w "pudełku", ma ciemno, spokój, może się wyciszyć, mało bodźców, z drugiej strony raczej nic tam nie ma. W transporterku mogę dodać trochę sianka, jakiegoś ogórka, zieleninę (jeśli w ogóle ze stresu będzie chciało się jeść zwierzakowi), dać jakiś kocyk. Mój transport jest otwierany od góry i świnka może będąc w nim coś obejrzeć z góry. Pytanie czy taka opcja ją jeszcze bardziej nie zestresuje, że nagle jest zabrana ze znajomego miejsca, znajduje się w transporterze, wkoło hałas, coś tam na górze się przewija, jakieś krajobrazy i czy ją bardziej nie zestresuje. Poza tym wyjęcie, będzie raczej na "moich warunkach", bo sama nie wyjdzie, a w "pudełku", otwiera się jedną stronę i świnka może pomalutku analizować teren. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi ;)

Prośba o poradę, w czym lepiej przetransportować po raz pierwszy nowa świnkę do domu?


Awatar użytkownika

Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Postautor: Andzia001 » 19 lutego 2019, 10:36

Ja swoją świnkę wiozłam 150 km do domu. Była w transporterze, miała kocyk a od poprzednich właścicieli dostała trochę siana i ogórek (z poprzedniego transportera). Nie wiem czy się stresowała, bo dopiero ją poznawałam, ale nie trząsła się, nie piszczała. A i połowę transportera zasłoniłam kocykiem.


Pippi❤️Punia ~love~
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lutego 2019, 16:08
Kontaktowanie:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Postautor: Pippi❤️Punia ~love~ » 26 lutego 2019, 16:19

Ja swoje świnki przewiozłam do domu w wiklinowym koszyku. Miay w środku kocyk pod którym mogły się schować


memento
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Kontaktowanie:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Postautor: memento » 25 maja 2019, 19:51

Zakryj je jakims kocem, może nie będą się czuły tak zestresowane.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas