Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Domek w klatce

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Pysiaczka557
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 7 października 2012, 21:34
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Pysio

Domek

Postautor: Pysiaczka557 » 21 października 2012, 14:12

Dużo osób mi mówi że domek wydzicza świnki morskie. Nawet mi tak powiedział taki koleś w sklepie zwierzęcym. Ale znowu w takim sklepie "KAKADU" pani mi powiedziała że nie i w każdej książce pisze że domek to niezbędna rzecz dla świnki. A wy jak myślicie? Czy wasza świnka ma domek i się od niego wydziczała? A może jest takie coś co zastąpi domek?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Domek

Postautor: Konto usunięte » 21 października 2012, 14:26

Domek przydatny jest na początku oswajania, potem jest zbędny. Moje świnie nie mają, do niedawna miały, lecz totalnie go olewały, więc postanowiłam go wyciągnąć ;)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Domek

Postautor: kin28 » 21 października 2012, 14:27

viewtopic.php?f=80&t=3511
Domek moim zdaniem jest zbędny, Gizmula z domkiem dłużej się oswajała niż Daisy, która go nie ma. Lepsza będzie półka, hamak albo coś takiego ;)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
adka0911
Użytkownik
Posty: 781
Rejestracja: 5 marca 2011, 9:37
Lokalizacja: Andruszkowice/Sandomierz
Świnki morskie: ♥ Czarek ♥
Kontaktowanie:

Re: Domek

Postautor: adka0911 » 21 października 2012, 14:53

Domek może być dobry na początku, później gdy świnka się już oswoi z otoczeniem możesz go wyjąć i zastąpić np. półką, hamakiem, jakimś legowiskiem. ;) Ja miałam do niedawna domek, zajmował on dosyć dużo miejsca a Czarek się w nim ledwo mieścił. Od jakiegoś czasu mam półkę z panela. Śwince się podoba, śpi sobie pod nią ale za nic na nią nie wejdzie xD


Konto usunięte

Re: Domek

Postautor: Konto usunięte » 21 października 2012, 15:42

A moje mają 2 domki każda ma swój i w nocy w nich śpią i dzieki temu mam cicho od 22 do 9 rano :D Jak zabrałam domki bo chciałam im zrobić hamaczki i półkę to całą noc się darły :tooth: zależy co świnka lubi :)


Awatar użytkownika
monicace
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Zosia, Mania
Kontaktowanie:

Re: Domek

Postautor: monicace » 21 października 2012, 16:14

Ja też uważam, że domek jest zbędny. Półeczka, hamaczek, gdzie świnka może się ukryć są jak najbardziej potrzebne, ale domek według mnie jedynie wydłuża czas oswajania. Moja świnka na początku miała domek, nawet z niego nosa nie wystawiła chiciażby po jedzonko. W końcu się wkurzyłam i skombinowałam jej półkę, świnka chowa się pod nią jak ma ochotę, ja mam ją cały czas na widoku i przechodząć obok klatki zawsze mogę się zatrzymać i ją wygłaskać, co chyba jej się podoba, bo rozkłada się jak szalona. :P Ostatnio byłam zmuszona wstawić domek, bo półeczka się niestety popsuła,a sytacja z okupowaniem domku się powtórzyła i świnka nie dała się pogłaskać nawet poza nim. Oczywiście można tłumaczyć to kolejnym etapem oswajania, no ale ja wmawiam sobie inaczej. :P W każdym razie świneczka ma u mnie teraz wielki hamak pod którym może się schować i chyba jest szczęśliwa. :P No, ale każdy ma swój sposób na oswajanie i ile ludzi tyle opini, także trzeba po prostu zobaczyć co u niego sprawdza się najlepiej. :D

Obrazek
Obrazek

Konto usunięte

Re: Domek

Postautor: Konto usunięte » 21 października 2012, 16:35

Ja wole mieć ciszę na noc , a na dniu i tak nie siedzą w klatce tylko biegają po całym domu więc hamak jest im zbędny wolą leżeć na łóżku :tooth: ale każdy ma swoje opcje :D


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Fafka123 » 14 listopada 2012, 19:33

Moja przyszła świnka ma juz zrobiony domek . Co prawda tekturowy ale jak na pierwszy raz myślę że wystarczy . I tak pewnie zostanie obsiusiany ale co tam :)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Sensibles » 30 listopada 2012, 19:24

Po dwóch - trzech dniach będziesz go musiała wyjąć, bo będzie tak śmierdział siuśkami świnki, że nie wytrzymasz :) Poza tym, będzie cały mokry, aż nieprzyjemnie będzie to wyglądało.
Jeżeli już koniecznie chcesz wstawiać śwince domek do klatki, to kup od razu, teraz, żeby już miała swój. Ale ja jestem za półeczką, zamiast domku :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Fafka123 » 1 grudnia 2012, 17:44

Świnka nie ma teraz domku - ma półkę na której stoi jedzenie , wisi poidełko itp. no i pod którą oczywiście sobie sypia :)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas