Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Domek w klatce

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Sensibles » 15 lipca 2014, 14:29

To też zależy, jaki jest charakter świnki. Moje obie świnki miały w klatkach domki od samego początku, żadnej go nie zabrałam, czy przy oswajaniu, czy później. Pierwsza świnka w ogóle z charakteru była nie bardzo taka "do ludzi", uciekała, nie lubiła być brana na ręce, niechętnie się dawała miziać itd. Natomiast drugi prosiaczek, ten którego mam obecnie, jest strasznym pieszczochem i siedzenie na rękach to to, co lubi najbardziej. Dlatego też po moich doświadczeniach w tej sprawie nie sądzę, że domek ma jakiekolwiek znaczenie w tym, jaka świnka będzie i jak bardzo da się oswoić, bo, jak widać - miałam dwa skrajne przypadki, i oba miały w swoich klatkach domek. Według mnie bardziej zależy to od charakteru prosiaka niż od obecności domku w klatce podczas oswajania.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Nejvii » 15 lipca 2014, 15:13

Generalnie bardziej polecane są miękkie akcesoria w stylu tuneli/hamaków, gdzie świnka może czuć się bezpiecznie, a jednocześnie stale jest widziana/widzi właściciela. Poleca się 'narażanie świnek' na kontakt z ludźmi, niezależnie od charakteru prosiaka. :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Sensibles » 15 lipca 2014, 16:30

Wszystkie legowiska/tuneliki/tego typu rzeczy u moich świnek kończyły się zostawieniem w kącie i nieruszaniem, wręcz niezbliżaniem się. Nie wiem, może mam dziwne świnki.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Stefka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Stefka » 10 sierpnia 2014, 15:18

Moja jedna świnka ma taki domek drewniany, druga ma plastikowy, łączony z klatką (był już w zestawie). Obie są zadowolone :) Fela drewniany domek odwraca sobie ząbkami i wchodzi do niego, a ja się śmieje, że ma swoją łódkę. Mela natomiast uwielbia siedzieć na dachu tego plastikowego :)


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: enka5152 » 5 lutego 2015, 19:39

Ja mam taką szmateczkę pod którą chowa się moja świnka :)
Jest pod nią ciemniej niż w reszcie klatki, ma się gdzie schować gdy się boi i ma taką jakby sypialnie :D

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

Olafowa <3
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 lutego 2015, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Olafowa <3 » 8 lutego 2015, 14:50

Ja nie mam :) jeżeli świnka ma taką potrzebę to chowa się pod hamak :P


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas