Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Domek w klatce

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: czikuczikulinka » 10 kwietnia 2014, 8:15

hejka. przymierzam się do zorganizowana mojemu pupilkowi jakiegoś lokum i nie wiem czy wybrać domek czy hamak...? jak myślicie. jak dostałam pośka to wsadziłam mu do klatki taki prowizoryczny domek z tektury to wszedł do niego raz i ciągle go przewracał d góry nogami więc mu to zabrałam.. chce żeby mój maluszek miał jakieś swoje miejsce w klatce.


Awatar użytkownika

pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: pelasia4444 » 10 kwietnia 2014, 9:09

Zerknij tutaj: viewtopic.php?f=82&t=7403
właśnie wczoraj dodałam post o moim tanim rozwiązaniu na fajne schronienie.


Fredzio
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2014, 12:01
Lokalizacja: Gołdap
Świnki morskie: Fredzio
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Fredzio » 10 kwietnia 2014, 9:28

czikuczikulinka pisze:hejka. przymierzam się do zorganizowana mojemu pupilkowi jakiegoś lokum i nie wiem czy wybrać domek czy hamak...? jak myślicie. jak dostałam pośka to wsadziłam mu do klatki taki prowizoryczny domek z tektury to wszedł do niego raz i ciągle go przewracał d góry nogami więc mu to zabrałam.. chce żeby mój maluszek miał jakieś swoje miejsce w klatce.

Ja dla swojego prosiaka zrobiłam daszek z szmatki. Podobny do namiotu. Po kilku miesiącach zaczął podgryzać więc mama zaproponowała, że uszyje hamak. Jak do tej pory się sprawdza. Siedzi i na nim jak i pod nim :) Więc bardziej polecam hamak. Jeszcze jednym plusem jest to, że lepiej się sprząta. :)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: czikuczikulinka » 10 kwietnia 2014, 12:46

myślałam o tym ale George ma tendencje do gryzienia suwaka jak go trzymam przy sobie i boje sie, że może by zaczął gryźć a nie daj Boże jeść materiał.. ale wypróbuje hamak, bo jak nie spróbuje to się nie przekonam ;)


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Cavialina » 10 kwietnia 2014, 12:48

Jedna z moich świnek też próbowała gryźć hamak, ale po kilku próbach przekonała się, że jest niesmaczny i zostawiła go w spokoju. Uwielbia się na niego wchodzić i się pod nim chować, więc pełni też funkcję domku.

Obrazek

Fredzio
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2014, 12:01
Lokalizacja: Gołdap
Świnki morskie: Fredzio
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Fredzio » 10 kwietnia 2014, 14:36

Cavialina pisze:Jedna z moich świnek też próbowała gryźć hamak, ale po kilku próbach przekonała się, że jest niesmaczny i zostawiła go w spokoju. Uwielbia się na niego wchodzić i się pod nim chować, więc pełni też funkcję domku.

Mój prosiaczek też uwielbia wylegiwać się na swoim hamaku dzisiaj zszedł 5 razy aby zjeć napić się i załatwić :3


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: czikuczikulinka » 13 kwietnia 2014, 16:44

hamak się nie sprawdził.. chyba, że jako kuweta. ciągle sika na hamaku. chyba wrócę do domku ale drewnianego :)


Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Domek w klatce

Postautor: leonka » 13 kwietnia 2014, 20:54

czikuczikulinka pisze:hamak się nie sprawdził.. chyba, że jako kuweta. ciągle sika na hamaku. chyba wrócę do domku ale drewnianego :)

Daj Gorge'owi czas, może oduczy się siurkania do hamaczka. Moja Tośka na początku spania w hamaku lała jak szalona, codziennie lub co 2 dzień hamak był w praniu (po każdorazowym zmoczeniu). Kiedyś ściągnęłam mokry hamak po nocy, wyprałam go, powiesiłam nowy. Wieczorem zdjęłam nowy - już nieświeży ;) i powiesiłam suchy wyprany rano. Dobrze mieć dwa na zmianę :) U mnie ustabilizowało się po ok. miesiącu. Co prawda zdarzały się jeszcze wpadki, że posiusiała się po np. 2 "suchych" tygodniach, ale teraz już jest spokój od jakichś 3 miesięcy. Z kolei młodsza świnka Tina nie siurała ani razu, tylko kupczy pod siebie, jak śpi, bo jej się schodzić nie chce. Albo nakupczy do tego, w którym leży, po czym przechodzi na drugi hamaczek, zapaskudzony zostawiając Tośce :D


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: czikuczikulinka » 21 kwietnia 2014, 9:51

chyba zostane przy domku bo mój prosiak jest chyba troche hm.. leniwy albo co bo on nie umie wchodzić ani schodzić z takich rzeczy tylko piszczy żeby go zdjąć. nawet z klatki sam nie wychodzi bo chyba nie umie.


Awatar użytkownika
Becika
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2014, 21:44
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lusia
Kontaktowanie:

Re: Domek w klatce

Postautor: Becika » 30 maja 2014, 13:19

przy oswajaniu świnki nie jest on potrzebny szybciej ją oswoisz jednak gdy świnka jest już oswojona domek się przydaje


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas