Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka miska?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: kin28 » 6 kwietnia 2012, 20:54

Obrazek

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: KaroKa » 7 kwietnia 2012, 7:15

U mnie było tak-1miska ceramiczna na karmę i 1duża metalowa na świeże rzeczy.Ale,że świnkom nie chce jeść z paśnika to dawałam im siano obok na żwirku,pomijając wieczny syf w klatce,to i w transporterku był sajgon,no więc dałam drugą dużą metalową miskę na siano,ale Coffe zaczęła ją przesuwać i przewracać to kupiłam drugą ceramiczną i nie powiem bardzo mi to pomogło i nie mam już tyle roboty,również przy transporterku,bo ostatnio często do siostry do Smolca z nimi jeździłam,a dzisiaj jadę o 10 do drugiej na święta do Niemiec(8 gdzin jazdy :x )a właśnie w nim robi się syf największy,ale teraz już mi nic nie przesuną :D .


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: kin28 » 7 kwietnia 2012, 13:14

To u mnie też z paśnika nici, bo one nie chciały, teraz mają sianko na ziemi w paśniku drewnianym. Miseczka ta co na poprzednim zdjęciu i taka malutka dla Milci na ziemi jeszcze stoi, plastikowa dla myszki :lol:
Dziś rano wstałam i się przeżegnałam jak zobaczyłąm półeczkę. Milcia jest taka, że siedzi w misce, a kuperek wystawia i tak robi kupki, cała półka zakupciana, no i to co jej nie smakuje to też wywala z miski. Więc cała Cavia Complete wylądowała za miską, ona zjada CN i Vitakraf, a Gizmula właśnie Complete :roll:

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Irulo » 7 kwietnia 2012, 13:46

Moje mają porcelanową na wszystko, sypię najpierw karmę a na to warzywa, siano do paśnika.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Sensibles » 7 kwietnia 2012, 17:10

Wedłiug mnie sypanie najpierw karmy, a na to warzyw, jest trochę bez sensu. Warzywa i owoce, ogólnie pokarmy świeże, są najczęściej mokre - nie chodzi o wodę, którą myjemy podawane śwince pokarmy, ale o soki, które te warzywa i owoce w sobie mają. Karma jest od tego namoczona, i wątpię, że świnka chciałaby jeść taką rozlazłą karmę...
Dlatego ja mam dwie porcelanowe oddzielnie, jedna do suchej karmy, druga do warzyw i owoców, woda w poidełku, a sianko w kuli na siano. Jak przynoszę jej trawę czy inną zieleninę to kładę albo na domek, gdzie ona wskakuje i to je, jak jest mało to do miseczki na mokre pokarmy, albo po prostu na trociny/matę, którą ma w klatce.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Irulo » 7 kwietnia 2012, 17:46

Moje jedzą normalnie a owoce wyschną w między czasie, bo najpierw je kroję, potem od każdego zwierzaka biorę miskę i sypię karmy, odkładam, nalewam świeżej wody i w ogóle.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Sensibles » 8 kwietnia 2012, 12:36

Jak uważasz. Ja jednak pozostaję przy stanowisku, że lepiej jest mieć dwie oddzielne miseczki : ) Chociażby w mojej sytuacji, nie mam czasu czekać aż owoce i warzywa wyschną, proszę :D Wrzucam po prostu jak popadnie do miseczki i tyle.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Konto usunięte

Re: Jaka miska?

Postautor: Konto usunięte » 8 kwietnia 2012, 13:11

Osobne,co nieco soku wsiaknie w karme,moze zawilgotniec i fermentowac w brzuchu,albo cos,ja mam taka aluminiowa tacke na salatki


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Sensibles » 8 kwietnia 2012, 20:31

No właśnie, nigdy do końca nie wyschnie. Poza tym, żeby owoc wysechł, żeby soków nie dało się z tego wycisnąć, to przecież to musi leżeć długi czas, długie godziny na słońcu/kaloryferze i będzie w stanie suszonym, wtedy można to wrzucić do karmy, bo nie ma tam prawie w ogóle wody i nie zmięknie karma pod wpływem tego.
I jeżeli ktoś nie wierzy, że karma nasiąka, to wystarczy wziąć jabłko, umyć je, nawet wytrzeć ścierką. Przekroić na pół i przycisnąć do miąższu kulkę z karmy. Albo chociażby na kulkę z karmy położyć to jabłko, miąższem dotykając kulki. Po pewnym czasie kulka zmięknie pod wpływem soków wydzielanych z owocu. Dlatego lepiej osobno. ;) Nie wiem, co to za różnica dla was, podających jedzenie śwince - dla świnek duża.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Olunia199
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 22 listopada 2011, 15:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Świnki morskie: Toffik ♥♥♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Jaka miska?

Postautor: Olunia199 » 10 kwietnia 2012, 19:35

Mój ma taką, wkręconą w kuwetę:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas