Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie poidełko wybrać?

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Justyski
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:21
Kontaktowanie:

Jakie poidełko wybrać?

Postautor: Justyski » 2 lutego 2007, 12:50

Czesc. Mam jeszcze jedno pytanie. Moja swinka na razie siedzi w domku, bo jeszcze sie boi i ciagle nas obserwuje, ale slysze, ze jak mnie nie ma pokoju wychodzi do miski i sobie podjada. Nie zauwazylam natomiast, zeby pila. Czy poidelko z kulka na koncu - chyba najbardziej popularne - to dobry pomysl dla malej swinki? Czy ona wie, jak z niego pic i bedzie potrafila znalezc wode? W sklepie pila chyba z miseczki...


Awatar użytkownika

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 2 lutego 2007, 13:11

Jak w sklepie piła z miseczki to daj jej miseczke. W misce ma łatwiejszy dostęp do wody i nie musi ciągle stać z podniesioną głowom żeby sięgnąć do poidełka. Ja osobiście tylko polecam miseczki :)

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 2 lutego 2007, 13:17

A ja polecam wlasnie poidelka. Bo woda w miseczce szybko sie zabrudza, swinka moze wylac ta wode, a z poidelka za jakis czas swinka nauczy sie pic. A dajesz jej swieze owoce i warzywa ??


Justyski
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2007, 23:21
Kontaktowanie:

Postautor: Justyski » 2 lutego 2007, 15:16

Jeszcze nie, poniewaz ani w sklepie, ani w hodowli nie dostawala - jak powiedzial mi sprzedawca i polecil dac jej w taki dzien, jak bede miec ja na oku, dlatego pierwszy raz podam jej jutro kawalek marchewki, bo nie ide na uczelnie.
Probowalam jej dawac wode z palca, ale nie wydaje sie byc zainteresowana, bo na razie bardzo sie mnie boi.
Mam ja od wieczora w srode. Zaznaczylam dzis poziom napelnienia wody w butelce i sprawdze go jutro, czy cos ubylo. Moze pije wtedy, gdy mnie nie ma lub w nocy. Jak nic nie ubedzie bede sie martwic.
Moje chomiki i krolik nauczyly sie same od razu. Chyba swince nic nie grozi i znajdzie wode, jak bedzie potrzebowac? :(
Poza tym na razie dalam jej bardzo nisko, bo na pierweszym szczebelku klatki to dosc wysoko moim zdaniem i dlatego jest pod takim katem, ze co jakis czas skapuje kropelka, swinka chyba zauwazy...
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 2 lutego 2007, 15:33

Ja wolę używac poidełka, woda się tak nie brudzi trocinami.
Jeśli twoja świnka nigdy nie piła z poidełka to możesz spróbować dostawic ta "rurkę" blisko pyszczka i nacisnąć, żeby wyleciało trochę wody i mogła to zlizać. Daj jej czas, nauczy się :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

kocham świnki
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2 lutego 2007, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: kocham świnki » 2 lutego 2007, 15:49

Moja świnka chętnie pije z pojnika :] Jest tylko jeden problem. Mimo iż staram się często zmieniać wodę w pojniku, powstaje tam żółtawy osad który jest trudny do czyszczenia. Czy jest na to jakiś sposób ??

KOCHAM ŚWINKI !!!!!

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 2 lutego 2007, 17:12

Wydaje mi się, że jedynym sposobem jest podawanie śwince wody w miseczce.


Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 2 lutego 2007, 17:49

U mnie tez zbiera sie taki zolty osad, ale moj swinek w zoologiku pil wode z miseczki i byla ona zabrudzona. Ja tez musialam pokazac dla mojego prosiaczka ze z tej rurki pije sie wode.


kocham świnki
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2 lutego 2007, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: kocham świnki » 2 lutego 2007, 19:02

Ja jestem raczej zwolenniczką pojników. Moja świnka pije tylko z pojnika. Poza tym woda z miseczki może się wylać albo zabrudzić trocinami

KOCHAM ŚWINKI !!!!!

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 2 lutego 2007, 19:25

Moja świnka ma poidełko 250 ml.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

  • Dołącz do nas