Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabawki,rolka po papierze

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Karena » 4 lutego 2009, 0:57

Świnkom największą przyjemność sprawi hamak, półka, norka. Świnki nie potrzebują zabawek, takich jak chomiki typu kula, kołowrotek.

Duszek [*]

Awatar użytkownika

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 24 lutego 2009, 19:23

Ej a moja świnka ostatnio trochę przytyła. Jaką dać jej zabawkę żeby schudła? Myślałam aby dać jej smycz dla świnek i wyprowadzać ją na spacer.A co wy radzicie? :hmmm:


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: admin » 24 lutego 2009, 21:59

Emilka pisze:Ej a moja świnka ostatnio trochę przytyła. Jaką dać jej zabawkę żeby schudła? Myślałam aby dać jej smycz dla świnek i wyprowadzać ją na spacer.A co wy radzicie? :hmmm:

Myślę, że to nienajlepszy pomysł. Świnki nie potrzebują zabawek. Nie lubią także smyczy.

Najlepszym sposobem na odchudzenie jest zapewnienie częstych i długich wybiegów oraz ograniczenie ilości podawanego tuczącego pokarmu (nasion, ziaren słonecznika, dyni itp.).


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 25 lutego 2009, 18:06

Dzięki, ale wiesz to zależy od świnki czy zaakceptuje smycz :D


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Karena » 25 lutego 2009, 20:12

Smycze ani szelki nie nadają się dla świnek morskich. Świnki to bojaźliwe zwierzęta, wywoła to tylko niepotrzebny stres. Jeżeli chodzi o tycie świnki, to może trzeba przyjrzeć się diecie (np. tuczące ziarna, banany itp.) albo postarać się o druga świnkę, żeby rozruszała obecną.

Jeżeli mogę podać link do artykułu z innego portalu na temat zabawek to podaję:
http://www.swinkimorskie.eu/akcesoria_zabawki.php
Jeżeli jest to zabronione, proszę moderatora o usunięcie.

Duszek [*]

Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 26 lutego 2009, 17:41

Wiesz Karena dużo świnek akceptuje smycze może to dla niektórych niewygodne, ale akurat dla tych co znam są bardzo wygodne. Koleżanki mi radzą żebym kupiła. Więc wiesz nie wypowiadaj się, tak to ujmę. Mam nadzieję , że nie sprawiłam ci przykrości


Awatar użytkownika
Bercik
Zasłużony
Posty: 802
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 15:35
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Bercik » 26 lutego 2009, 19:53

Emilka pisze:Wiesz Karena dużo świnek akceptuje smycze może to dla niektórych niewygodne, ale akurat dla tych co znam są bardzo wygodne. Koleżanki mi radzą żebym kupiła. Więc wiesz nie wypowiadaj się, tak to ujmę. Mam nadzieję , że nie sprawiłam ci przykrości


Tutaj każdy ma prawo się wypowiedzieć i wysłuchaj osoby która ma trochę więcej mądrych rzeczy do powiedzenia.
Nie tylko Karena napisała że smycze nie są dobre dlą świnek.

Mam pytanie: jak koleżanki będą kradły w sklepie to też zaczniesz- bo one tak robia????

Samotność to taka straszna trwoga
Ogarnia mnie, przenika mnie

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Karena » 26 lutego 2009, 20:43

Emilka pisze:Wiesz Karena dużo świnek akceptuje smycze może to dla niektórych niewygodne, ale akurat dla tych co znam są bardzo wygodne. Koleżanki mi radzą żebym kupiła. Więc wiesz nie wypowiadaj się, tak to ujmę. Mam nadzieję , że nie sprawiłam ci przykrości


Było pytanie o smycz, odpowiedziałam tak jak uważam. Jeżeli oczekujesz tylko odpowiedzi, które będą Ci pasowały, to po co w ogóle pytasz?
BTW, akceptacja nie musi oznaczać zadowolenia.


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Emilka » 27 lutego 2009, 12:22

Wiesz dobrze, że nie robię tak żebym była zadowolona tylko chce dobrze wybrać


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: zabawki

Postautor: Magda_Oska » 27 lutego 2009, 21:00

Emilka pisze:chce dobrze wybrać

W takim razie powinnaś wysłuchać każdej opinii, a nie uciszać osoby, które radzą Ci co jest dla świnki dobre, a co nie.
Ja też jestem przeciwna smyczom dla świnek. Poza tym jeszcze jest za zimno, żeby zabrać prosiaka na dwór.
Lepiej ogranicz jej tuczące jedzenie i zapewnij więcej ruchu. Na pewno świnka będzie się mniej stresować, niż przy spacerach na smyczy.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas