Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyprawka dla świnki morskiej

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
PowerpointPL
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:11
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: PowerpointPL » 1 grudnia 2013, 12:41

Dzięki za rady. A propos tej kuli na siano. Czy ona jest w 100% bezpieczna dla świnek?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: MajaB » 1 grudnia 2013, 14:53

Ja osobiście kuli nie miałam ale wydaje mi się, że dla młodej świnki może stwarzać zagrożenie. A poza tym świnka powinna mieć dostęp do siana bez większych utrudnień, może być np. głodna ale nie mieć ochoty na zabawę z kulką tym bardziej, że jedzenie z wyciągniętą szyją i ewentualne stawanie na tylnych łapkach może zniechęcić świnkę jeśli kula będzie powieszona zbyt wysoko. Powieszona zbyt nisko może uderzyć zwierzę. Dlatego też kuli moje prosiaczki nigdy nie miały. Chipsik miał paśnik ale dużo większą frajdę sprawiało mu kiedy mógł się położyć na sianku i przy okazji sobie je szamać ;) Kiedy był już chory i paśnik zlikwidowałam a sianko dawalam w mniejszych ilościach a częściej do rogu klatki.


PowerpointPL
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:11
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: PowerpointPL » 1 grudnia 2013, 17:12

Oj nie zobaczyłem paśnika w tej klatce co chcę kupić, czy będzie dobry? Jest dołączony do klatki jako gratis.
1.jpg


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: nugatka » 1 grudnia 2013, 17:32

Kula może być zagrożeniem:
nugatka pisze:Ja osobiście wolę paśnik zewnętrzny niż kulę na siano, istnieje ryzyko, że łebek świnki może w kuli utknąć i zwierzątko może się udusić. Rozbujaną kulą świnka może dostać w głowę i to też może się tragicznie skończyć.

Paśnik dołączony do klatki najlepiej wyciągnąć, bo zajmuje niepotrzebnie miejsce w klatce. Polecam paśnik zewnętrzny:http://allegro.pl/pasnik-zewnetrzny-do-klatki-dla-krolika-swinki-i3746690818.html, http://www.emusklep.pl/ferplast-roger-4 ... -gryz.html.


Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: MajaB » 2 grudnia 2013, 10:10

Też poleciłabym ten montowany od zew świnka spokojnie wyje z niego sianko od środka :) ja miałam bardzo podobny paśnik jak na zdjęciu w twojej klatce ale był mniejszy i montowany od góry także nie zajmował miejsca w klatce. Dorosła świnka nie miała problemu z wyjadaniem śianka, jak był mniejszy paśnik obniżyłam.

https://www.google.pl/search?q=klatka+d ... B400%3B300

https://www.google.pl/search?q=klatka+d ... B716%3B459


Awatar użytkownika
Gracja111
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 14:44
Świnki morskie: Tofcia Nutella
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: Gracja111 » 2 grudnia 2013, 20:51

UWAGA!!!!!! Przestroga: miałam kulę na siano i na noc wepchałam tam siana jak zwykle ale nigdy nie zapomne tej nocy mianowicie Łatka wepchała tam swoją głowę i się dusiła dobrze że pręty były giętkie bo teraz Łatuś byłaby martwa
NIGDY NIE KUPUJ KUL NA SIANO POLECAM ZEWNĘTRZNE PAŚNIKI

Największe szczęście na świecie to na końskim siedzieć grzbiecie

Awatar użytkownika
Ewaunia
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 25 listopada 2013, 17:05
Świnki morskie: Peppa, Lula, Ironia, Bibi
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: Ewaunia » 9 grudnia 2013, 22:09

Ja mam kulę na sianko i nie wydaje mi się aby było możliwe włożenie tam główki. Moje świnki wyjadają z niej siano do ostatniego źdźbła. Mają z tego sporo radochy. Może są różne kule o różnym rozstawie pręcików… Nie wiem…
Oprócz kuli mam też paśnik zewnętrzny i on również jest regularnie opróżniany przez świnki i napełniany przeze mnie.
Ja kulę polecam.

Watek moich świneczek. Zapraszam!
viewtopic.php?f=1&t=7077

Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: Wyprawka dla świnki morskiej

Postautor: MajaB » 11 grudnia 2013, 13:19

Mała kula jest odpowiednia dla dużej świnki tam nie wsadzi swojego łepka akże na razie wstrzymałabym się z kupnem kuli i ewentualnie kupiła jak świnka będzie już większa.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas