Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Paśnik w kształcie kuli

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: ŚwinkoLubka » 17 lutego 2017, 22:13

Nie lubię tego typu paśników. Nie dość, że można w nim utknąć (jak ta biedulka) to jeszcze strasznie się kołyszą, co utrudnia świnką jedzenie i może je uderzyć :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Żaneta_Radom » 18 lutego 2017, 9:52

... i wali o kratki i robi hałas :D

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Kotone » 27 marca 2017, 18:37

Ja także wczoraj wieczorem najadłam się niezłego stracha jak po 23 usłyszałam okropne piski i szamotanie się. Zapaliłam światło a moj Jeżyk z główką i połową tułowiu utknął w tejże nieszczęsnej kuli! Myślałam że zawału dostane! Przed spaniem nałożyłam tam siana do pełna ale te moje cwaniaki powyciągały całe siano na dywanik! Wtedy mniejszy osobnik postanowił wpakować się do środka! Kiedy udało mi się go wyciągnąć dokładnie obejrzałam kule i niestety zamknięcie się poluzowało i Jeżyk bez trudu ją otworzył. Przeszedł mi dreszcz po plecach na myśl co by było gdyby to sie stało w czasie gdy nikogo nie ma w domu? Biedak przecież tak sie szarpał że mogł skręcić sobie kark nawet! Naprawiłam kule i już sie nie otwiera tak łatwo ale mimo to wciaż waham się przed ponownym umieszczeniem tego ustrojstwa w klatce moich chłopaków. Każdy kto zdecyduje sie na taką formę paśnika niech najpierw dobrze ją obejrzy, sprawdzi czy aby świnka nie będzie w stanie sama jej otworzyć. A jeśli świnka jest bardzo mała jeszcze to radzę wcale nie stosować kuli. Zwykły zewnetrzny bądz wewnętrzny paśnik sprawdzi sie równie dobrze i jest o wiele bezpieczniejszy!


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Caviova » 27 marca 2017, 19:18

To straszne :o
Kotone, a czy ty masz tą małą kulę, czy dużą?


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Peggy » 27 marca 2017, 19:46

Jaka by nie była, to ja bym nie ryzykowała i chyba bym już z tej kuli zrezygnowała :( Kurcze, ale musiałaś mieć stracha!
Dobrze, że byłaś i nic mu się złego nie stało! Uff!

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Kotone » 27 marca 2017, 21:13

Caviova pisze:To straszne :o
Kotone, a czy ty masz tą małą kulę, czy dużą?


Wiesz nie orientuje się co do rozmiarów ale nie wydaje się być ani duża ani mała...taka średnia bym powiedziała :confused: Ale wiem jedno, żadnych więcej wynalazków :/ Kula była chyba od firmy Trixie czy jakoś tak, nie dość że szerokie odstępy między pręcikami tak że mniejszy świń spokojnie wsadzi tam łepek to jeszcze z felernym zamknięciem! No szok! :shock:

Peggy pisze:Jaka by nie była, to ja bym nie ryzykowała i chyba bym już z tej kuli zrezygnowała :( Kurcze, ale musiałaś mieć stracha!
Dobrze, że byłaś i nic mu się złego nie stało! Uff!


I tak chyba zrobie Peg. Kupiłam tą kule z tego względu że zajmowała mniej miejsca niż paśnik i idealnie nadawała się do tej mniejszej klatki, chłopaki kłócili się o miejsce przy paśniku w większej klatce więc postanowiłam sprawić im coś innego w co można by siano zapakować tak żeby każdy miał swoje i sprzeczek mniej było. Jednak przedobrzyłam, no i naczytałam się dużo pozytywnych opinii na temat tych kul ale nie szukałam pod kątem wad niestety... :/ Gdybym tylko wcześniej trafiła na ten post...ale cóż człowiek mądry po szkodzie :confused: Dawno się tyle strachu nie najadłam. Przez głowe przeleciało mi milion najgorszych myśli, między innymi a co jeśli nie da się go stamtąd wyciągnąć? Albo jak się będzie dalej tak szarpał i skręci sobie kark? Albo uszkodzi kręgosłup.... :( Na szczęście udało mi się go wyjąc z klatki razem z tą kulą, nachyliłam ją pod odpowiednim kątem tak, że się z niej wysunął jakoś. No to był istny horror ale też dużo szczęścia mieliśmy. Dlatego przestrzegam przed tego rodzaju zabawkami. Nawet jeśli są nie wiem jak piękne i urocze, bezpieczeństwo naszych milusińskich jest najważniejsze.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Darom » 27 marca 2017, 21:14

aaa tak mówicie tylko, że te kule to ustrojstwo a sami tych kul używacie.
Nie Rozumiem tego :/


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Kotone » 27 marca 2017, 21:24

Darom pisze:aaa tak mówicie tylko, że te kule to ustrojstwo a sami tych kul używacie.
Nie Rozumiem tego :/


Czytaj ze zrozumieniem. Chyba napisałam, że przeczytałam o wadach tejże kuli dopiero jak było już po fakcie.Wcześniej nie wiedziałam jakie mogą być konsekwencje tym bardziej że większość opinii w internecie było pozytywnych. Obecnie kula jest wyjęta i nie wróci już do klatki to oczywiste.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: Peggy » 28 marca 2017, 6:58

Ja bym wziela tekstylny albo zewnetrzny ,o

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

zmija43
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2 marca 2017, 19:59
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Klemens, Elvis
Kontaktowanie:

Re: Paśnik w kształcie kuli

Postautor: zmija43 » 1 kwietnia 2017, 17:45

Przyznam, że jestem zdziwiona. Mamy kulę. A raczej kulkę. Takich rozmiarów, że świnka musiałaby być chyba calineczką, żeby cokolwiek jej tam utknęło. Nie kołysze się nadmiernie i nie hałasuje - więcej hałasu robiły prośki uderzając paśnikiem o klatkę. Jedzą sobie z tego wygodnie już od paru tygodni.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas