Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Poidełko

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Xenonex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 16:17
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Bogumiła :D
Kontaktowanie:

Poidełko

Postautor: Xenonex » 28 kwietnia 2014, 18:22

Witam!
Czy są jakieś poidełka które można położyć na trocinach, a nie wieszać? Już miałem kilka razy zalaną klatkę, w tym poidełku co teraz mam poszła uszczelka. Próbowałem z miską, ale prosiak ciągle do niej wrzucał trociny...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: bartek69963 » 28 kwietnia 2014, 18:26

Nie słyszałem o takich poidełkach. Jakiej firmy masz poidełko? Pierwsze słyszę również o uszczelkach w poidełkach... Najczęściej są zakręcane jak butelka i tylko przez rurkę kapie woda. Może spróbuj powiesić pod innym kątem :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: GalaxySparkle » 29 kwietnia 2014, 22:54

Moze przerzuc sie na miseczke? Ja wybralam miseczke, bo latwiej utrzymac w czystosci. :)


Xenonex
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 16:17
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Bogumiła :D
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: Xenonex » 30 kwietnia 2014, 14:19

Firma Trixie (ponoć jedna z najlepszych na rynku zoologicznym) spróbuję jeszcze raz z poidełkiem innej firmy, a jak nie wyjdzir to zmienię na miskę. A co zrobić żeby w misce nie pływały trociny?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: GalaxySparkle » 30 kwietnia 2014, 14:43

Nie uzywac trocin. :) Moja ma dno wylozone recznikiem lub poszwami na poduszki z kompletow, ktorych juz nie uzywam, a w kuwecie jest zwirek przykryty taka mata jakby dywanikiem. To tylko przyklad. U kazdej swinki moze sie sprawdzic inne rozwiazanie, zeby miala milo i miekko i bez trocin.


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: Arya90 » 16 marca 2015, 16:07

Słuchajcie czy jakieś poidełka nie mają tych metalowych kulek?
Problem w tym, że świnka ostatnio upodobała sobie picie w nocy i strasznie hałasuje ta metalowa kulka i już nie wiem jak to zmienić, bo po prostu nas budzi i nie możemy spać.


Dorothi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:39
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: Dorothi » 16 marca 2015, 16:15

Poidełko Ferplast Drinky jest ciche, z taką gumką specjalną. Miałam i potwierdzam, że ciche, tylko, że mi ciekło. Jest też inne poidełko Ferplast Sippy zupełnie inne rozwiązanie, bez kulki, nie jest też bardzo głośne ale nie tak ciche jak Drinky. Jego plus jest taki, że nie cieknie. Najcichsza będzie miseczka ale nie na trocinach. Ja miałam miseczkę z wodą na wybiegu i świnki tam wychodziły pić, na podłodze nie przewracały miseczki z wodą i miały ją zawsze czystą. W klatce zawsze przewracały.


Awatar użytkownika
Arya90
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 11:39
Lokalizacja: Września
Świnki morskie: Rico i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Poidełko

Postautor: Arya90 » 17 marca 2015, 8:36

okej :) dzięki pooglądam. Dziś wstawiłam mu na noc miskę, ale nie wiem czy coś pił. Chodził o oglądał co to jest :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas